Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

FOTO: Náměstí ožilo masopustním veselím

úterý, 12. února 2013, 20:37

Po relativně teplém únorovém počasí se kdekdo těšil na prosluněný masopust. Sníh a mráz ale neodradil Budějčáky od návštěvy náměstí Přemysla Otakara II., kde se dnes uskutečnila 23. tradiční masopustní koleda.

Před čtvrtou hodinou odpolední vyrazil masopustní průvod od Kulturního domu Slavie do centra přes Kněžskou ulici, aby početný zástup pestrobarevných masek a různorodých převleků ukotvil za doprovodu orchestru před budějckou radnicí.

Tam primátor Juraj Thoma udělil povolení ke koledování a sláva mohla začít. Před radnicí se rozdávaly koblihy, rozléval se alkohol a veselilo se tradičně jako na jakékoliv vesnici.

Náměstí roztančilo několik souborů z celých jižních Čech. Dorazila mládenecká koleda se svými maškarádami, mečová koleda JSPT Úsvit se svým doprovodem nebo masopustní koleda z Dolního Dvořiště.

Mezi maskami byly vidět opravdové kuriozity. Vedle Obelixe mohli Budějčáci zahlédnout skupinu jeptišek, cikánek nebo vojáky s děly. Celý průvod hudebně doprovázela dechová hudba Šumavanka.

Okolo půl páté dorazila koleda k Děkanství u sv. Mikuláše, kde jí bylo požehnáno. Poté se průvod rozpadl na několik menších skupinek a každá koledovala po svém.

Masopustní koleda v Budějcích

Masopustní koleda v Budějcích

úterý, 12. února 2013, 20:25

Masopustní koleda v BudějcíchMasopustní koleda v BudějcíchMasopustní koleda v BudějcíchMasopustní koleda v BudějcíchMasopustní koleda v BudějcíchMasopustní koleda v BudějcíchMasopustní koleda v BudějcíchMasopustní koleda v BudějcíchMasopustní koleda v Budějcích

O čem píše Drbna.cz

V čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký JokerV čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký Joker

V čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký Joker

Dnes, 14:51Největší návštěvnost v českých kinech o víkendu zaznamenal stejně jako o týden dřív americký...

VIDEO: Kopání i elektrické výboje. Skrytá kamera zachytila zacházení se zuboženými zvířatyVIDEO: Kopání i elektrické výboje. Skrytá kamera zachytila zacházení se zuboženými zvířaty

VIDEO: Kopání i elektrické výboje. Skrytá kamera zachytila zacházení se zuboženými zvířaty

Dnes, 12:22Při pohledu na video, které od minulého týdne koluje internetem, zůstává rozum stát. Skrytá kamera...

Stát se nemusí omlouvat za výroky Zemana o Peroutkovi, určil soudStát se nemusí omlouvat za výroky Zemana o Peroutkovi, určil soud

Stát se nemusí omlouvat za výroky Zemana o Peroutkovi, určil soud

Dnes, 11:39Stát se prostřednictvím ministerstva financí nemusí omlouvat vnučce novináře Ferdinanda Peroutky za...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o