Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

FOTO: Náměstí ožilo masopustním veselím

úterý, 12. února 2013, 20:37

Po relativně teplém únorovém počasí se kdekdo těšil na prosluněný masopust. Sníh a mráz ale neodradil Budějčáky od návštěvy náměstí Přemysla Otakara II., kde se dnes uskutečnila 23. tradiční masopustní koleda.

Před čtvrtou hodinou odpolední vyrazil masopustní průvod od Kulturního domu Slavie do centra přes Kněžskou ulici, aby početný zástup pestrobarevných masek a různorodých převleků ukotvil za doprovodu orchestru před budějckou radnicí.

Tam primátor Juraj Thoma udělil povolení ke koledování a sláva mohla začít. Před radnicí se rozdávaly koblihy, rozléval se alkohol a veselilo se tradičně jako na jakékoliv vesnici.

Náměstí roztančilo několik souborů z celých jižních Čech. Dorazila mládenecká koleda se svými maškarádami, mečová koleda JSPT Úsvit se svým doprovodem nebo masopustní koleda z Dolního Dvořiště.

Mezi maskami byly vidět opravdové kuriozity. Vedle Obelixe mohli Budějčáci zahlédnout skupinu jeptišek, cikánek nebo vojáky s děly. Celý průvod hudebně doprovázela dechová hudba Šumavanka.

Okolo půl páté dorazila koleda k Děkanství u sv. Mikuláše, kde jí bylo požehnáno. Poté se průvod rozpadl na několik menších skupinek a každá koledovala po svém.

Masopustní koleda v Budějcích

Masopustní koleda v Budějcích

úterý, 12. února 2013, 20:25

Masopustní koleda v BudějcíchMasopustní koleda v BudějcíchMasopustní koleda v BudějcíchMasopustní koleda v BudějcíchMasopustní koleda v BudějcíchMasopustní koleda v BudějcíchMasopustní koleda v BudějcíchMasopustní koleda v BudějcíchMasopustní koleda v Budějcích

O čem píše Drbna.cz

O2 chce od státu 106 milionů za služby pro postižené a budkyO2 chce od státu 106 milionů za služby pro postižené a budky

O2 chce od státu 106 milionů za služby pro postižené a budky

Dnes, 11:31Největší tuzemská telekomunikační firma O2 požaduje od státu 106 milionů korun za poskytování...

Móda Orsay je díky Priceless Specials dostupnější, cashback zvýšen na dvojnásobekMóda Orsay je díky Priceless Specials dostupnější, cashback zvýšen na dvojnásobek

Móda Orsay je díky Priceless Specials dostupnější, cashback zvýšen na dvojnásobek

Dnes, 11:02Módní oblečení značky Orsay uhrazené platební kartou Mastercard nebo Maestro je od 22. srpna až do...

ODBORNICE: Vzdělávání nadaných v ČR je potřeba zlepšitODBORNICE: Vzdělávání nadaných v ČR je potřeba zlepšit

ODBORNICE: Vzdělávání nadaných v ČR je potřeba zlepšit

Dnes, 10:27V ČR stále moc nefunguje podpora rozvoje nadaných dětí. Legislativa s podporou jejich vzdělávání...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o