Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

FOTO: Studentský elektronický festival je v plném proudu

středa, 7. května 2014, 11:38

První ročník Studentského elektronického festivalu pokračuje i dnes na louce u kolejí Jihočeské univerzity. Na akci celkem vystoupí přes třicet DJs a vstup je pro každého zadarmo. Organizátoři slibují nadupaný line-up.

V úterý se louka u kolejí začala plnit již odpoledne a největší nápor přišel na hlavní hvězdy - DJe Philipa TBC a Pixie. Pozadu nezůstaly ani ostatní stage, velký nápor zažil Komiks DnB stan, kde lidem hráli známý budějčtí DJs jako Brock, Dirty Boy nebo Thinngy.

Celému úterku přálo hezké jarní počasí a po ukončení venkovní části se lidé přesunuli na afterparty do centra Českých Budějovic.

Během prvního dne festivalu zasahovala u vysokoškolských kolejí také záchranka. Krátce po sedmé hodině večer potřebovala odbornou pomoc dívka, která se opila do němoty.

„Je dost smutné, že spousta lidí se nejdřív opíjí na dekách a pak silně posílení vstoupí do areálu festivalu, kde není dovoleno požívat vlastní alkohol. Děláme akci zadarmo a pak ani nedostaneme podporu v podobě konzumace na barech...“ mrzí pořadatele Studentského elektronického festivalu Jaroslava Boxana.

Hlavní myšlenkou akce je spojit DJské profesionály se studenty a začínajícími nováčky a vytvořit tím festivalovou tradici podobnou velkým festivalům, jako je například Mácháč.

Do festivalu jsou zapojeny i budějcké kluby - Café klub Slavie, Komiks a Sklep Beseda, kam se můžou návštěvníci po desáté hodině večerní přesunou pomocí kyvadlové dopravy, která stojí deset korun.

Napsali Jan Homolka a Pavel Kacerovský

Studentský elektronický festival 2014

Studentský elektronický festival 2014

středa, 7. května 2014, 11:20

Studentský elektronický festival 2014Studentský elektronický festival 2014Zásah zdravotníků na louce u Jihočeské univerzityStudentský elektronický festival 2014Studentský elektronický festival 2014Studentský elektronický festival 2014Studentský elektronický festival 2014Studentský elektronický festival 2014Studentský elektronický festival 2014

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísníPravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Dnes, 15:02Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě...

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdneVeterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Dnes, 14:19Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy...

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především mužeElektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Dnes, 11:42Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o