Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

FOTO: Studentský elektronický festival je v plném proudu

středa, 7. května 2014, 11:38

První ročník Studentského elektronického festivalu pokračuje i dnes na louce u kolejí Jihočeské univerzity. Na akci celkem vystoupí přes třicet DJs a vstup je pro každého zadarmo. Organizátoři slibují nadupaný line-up.

V úterý se louka u kolejí začala plnit již odpoledne a největší nápor přišel na hlavní hvězdy - DJe Philipa TBC a Pixie. Pozadu nezůstaly ani ostatní stage, velký nápor zažil Komiks DnB stan, kde lidem hráli známý budějčtí DJs jako Brock, Dirty Boy nebo Thinngy.

Celému úterku přálo hezké jarní počasí a po ukončení venkovní části se lidé přesunuli na afterparty do centra Českých Budějovic.

Během prvního dne festivalu zasahovala u vysokoškolských kolejí také záchranka. Krátce po sedmé hodině večer potřebovala odbornou pomoc dívka, která se opila do němoty.

„Je dost smutné, že spousta lidí se nejdřív opíjí na dekách a pak silně posílení vstoupí do areálu festivalu, kde není dovoleno požívat vlastní alkohol. Děláme akci zadarmo a pak ani nedostaneme podporu v podobě konzumace na barech...“ mrzí pořadatele Studentského elektronického festivalu Jaroslava Boxana.

Hlavní myšlenkou akce je spojit DJské profesionály se studenty a začínajícími nováčky a vytvořit tím festivalovou tradici podobnou velkým festivalům, jako je například Mácháč.

Do festivalu jsou zapojeny i budějcké kluby - Café klub Slavie, Komiks a Sklep Beseda, kam se můžou návštěvníci po desáté hodině večerní přesunou pomocí kyvadlové dopravy, která stojí deset korun.

Napsali Jan Homolka a Pavel Kacerovský

Studentský elektronický festival 2014

Studentský elektronický festival 2014

středa, 7. května 2014, 11:20

Studentský elektronický festival 2014Studentský elektronický festival 2014Zásah zdravotníků na louce u Jihočeské univerzityStudentský elektronický festival 2014Studentský elektronický festival 2014Studentský elektronický festival 2014Studentský elektronický festival 2014Studentský elektronický festival 2014Studentský elektronický festival 2014

O čem píše Drbna.cz

Slovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva rokySlovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva roky

Slovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva roky

Dnes, 16:02Více než 30 tisíc lidí dorazilo o víkendu na jubilejní dvacátý ročník folklorních slavností...

Vládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorstvíVládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorství

Vládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorství

Dnes, 15:42Vládní protidrogová koordinátorka Jarmila Vedralová čelí podezření, že opsala část své bakalářské a...

Po letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve FranciiPo letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve Francii

Po letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve Francii

Dnes, 14:04Díky intenzivní mezinárodní policejní spolupráci byl muž vypátrán a na základě evropského...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o