Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

FOTO: Vánoční nálada zaplavila waldorfskou školu

středa, 5. prosince 2012, 12:15

Předvánoční atmosféra podpořená báječným punčem, příjemnými lidmi a šikovnými dětmi zavládla v sobotu prvního prosince v českobudějovické Základní škole waldorfská, kde se konal již osmý ročník Adventního jarmarku.

Na jeden den se tato unikátní budějcká škola, jejíž vzdělávací program je vystavěn na principech waldorfské pedagogiky, usilující o reformu a humanizaci ve vzdělání, proměnila na mraveniště plné pilných mravenečků.

Třídy, ve kterých se normálně děti učí, se jak mávnutím kouzelného proutku změnily. Jedna na nádhernou čajovnu, kde bylo možné si posedět u šálku dobrého čaje a poslechnout si bubenické představení, další na hippies kavárnu, kde vás obsluhovali žáci, či na úžasně vyzdobené prodejní dílničky, kde si děti mohly vyrobit vánoční ozdoby, přání, panenky, perníčky a mnoho dalšího.

Připraveny byly i rozmanité dobroty, které vyrobili rodiče s dětmi jak základní, tak i mateřské waldorfské školy. Dvě patra budovy byly plné stánečků, kde si děti prodávaly své výrobky. Zakoupit bylo možné i profesionální práce dospělých, jako ručně šité boty, keramiku, malované tašky, výborné placky a mnoho dalšího.

Jedni prodávali, druzí nakupovali

Adventní jarmark na Základní škole waldorfská

středa, 5. prosince 2012, 12:05

Šikovné maminky prodávaly občerstvení, které se svými ratolestmi připravilyČokoládová fontána fondueDěti v roli prodejců

O čem píše Drbna.cz

VIDEO: Na Sibiři hasiči dál bojují s plameny, většinu však nechávají býtVIDEO: Na Sibiři hasiči dál bojují s plameny, většinu však nechávají být

VIDEO: Na Sibiři hasiči dál bojují s plameny, většinu však nechávají být

Dnes, 14:33Ruští hasiči během posledních čtyřiadvaceti hodin uhasili lesní požáry na ploše téměř 27 tisíc...

ČSSD trvá na Šmardovi, kandidáta na ministra měnit nehodláČSSD trvá na Šmardovi, kandidáta na ministra měnit nehodlá

ČSSD trvá na Šmardovi, kandidáta na ministra měnit nehodlá

Dnes, 14:05Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes vicepremiérovi Janu Hamáčkovi (ČSSD) zopakoval, že stojí o to, aby...

Limit doplatků na léky pro invalidní důchodce bude 500 korunLimit doplatků na léky pro invalidní důchodce bude 500 korun

Limit doplatků na léky pro invalidní důchodce bude 500 korun

Dnes, 13:59Ochranný limit doplatků na léky na recept bude od roku 2020 pro invalidní důchodce 3. stupně 500...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o