Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Grilovačka u VŠTE, autokino, pohodička... To je Majáles!

středa, 14. května 2014, 14:32

Oči už se Budějcké Drbně klíží, přesto jí Majáles nedá spát. Je to ale holka vytrvalá a nezapomněla na kulturu, dobré jídlo ani na oblíbené autokino. I v úterý vyrazila na řadu akcí, a tak přináší report a spoustu fotek z toho nejlepšího, co nabídl druhý den Budějovického Majálesu.

Speciální majálesová trolejbusová linka

O moment překvapení se od dvou hodin odpoledne do desíti hodin večer postarala speciální hudební majálesová linka, která jezdila v okruhu přes zastávky Mariánské náměstí - Poliklinika Sever - Senovážné náměstí - Nádraží - Palackého náměstí a opět Mariánské náměstí. V autobuse se představilo šest hudebníků i skupin, které zahrály všem cestujícím a každému zpříjemnily cestu do nebo z práce či školy.

Grilovačka VŠTE

Další ročník známé akce Grilovačka VŠTE se letos poprvé uskutečnil v rámci Budějovického Majálesu. I když část večera propršelo, dorazil na akci velký počet lidí, kteří si užili živou hudbu v podání kapel The Duffs a Pub Animals a posléze i reprodukovanou hudbu od DJs Ramela, Runyho, Gizzyho nebo Andre Morettiho. Areálem VŠTE voněly grilované klobásy i maso a organizátoři zajistili jak sudy s točeným pivem, tak i míchané drinky a další nápoje.

Vernisáž Lény Brauner

Aby Drbna nevypadala jenom jako pařmenka, vydala se i za opravdickou kulturou, a totiž na vernisáž Lény Brauner. Tahle neotřelá malířka s ocasem přijela do Budějc v rámci Majálesu ukázat několik svých originálních obrazů. Něžné malby se zvířecími motivy vypadají jako z jiné planety a v kavárně s názvem Černé oči porcelánových šálků budou ještě nějakou dobu viset.

Autokino pod Dlouhým mostem

Déšť ani zdaleka nevadil návštěvníkům oblíbeného autokina. Na nábřeží u náplavky se už dlouho před začátkem promítání začaly srocovat řady aut a nedočkavých diváků. Kolem dvou stovek vozidel a jejich osazenstev vytvořilo skvělou atmošku. Promítal se hororový fantasy snímek Constantine.

Napsali Šárka Kotzinová a Jan Homolka

Budějovický Majáles 2014: Den druhý

Budějovický Majáles 2014: Den druhý

středa, 14. května 2014, 14:05

Budějovický Majáles 2014: Den druhýBudějovický Majáles 2014: Den druhýBudějovický Majáles 2014: Den druhýBudějovický Majáles 2014: Den druhýBudějovický Majáles 2014: Den druhýBudějovický Majáles 2014: Den druhýBudějovický Majáles 2014: Den druhýBudějovický Majáles 2014: Den druhýBudějovický Majáles 2014: Den druhý

O čem píše Drbna.cz

Prezident Zeman přijme Zaorálka v pondělí v LánechPrezident Zeman přijme Zaorálka v pondělí v Lánech

Prezident Zeman přijme Zaorálka v pondělí v Lánech

Dnes, 09:56Prezident Miloš Zeman přijme kandidáta ČSSD na ministra kultury Lubomíra Zaorálka na zámku v Lánech...

Primátor Plzně navštívil ve Zlíně cestovatele Miroslava ZikmundaPrimátor Plzně navštívil ve Zlíně cestovatele Miroslava Zikmunda

Primátor Plzně navštívil ve Zlíně cestovatele Miroslava Zikmunda

Dnes, 09:18Plzeňský primátor Martin Baxa navštívil v pondělí 19. srpna 2019 legendárního cestovatele Miroslava...

Na třídě Svobody a dalších místech v Olomouci se objevily obrysy postav. Symbolizují počet usmrcených chodcůNa třídě Svobody a dalších místech v Olomouci se objevily obrysy postav. Symbolizují počet usmrcených chodců

Na třídě Svobody a dalších místech v Olomouci se objevily obrysy postav. Symbolizují počet usmrcených chodců

středa, 21. srpna 2019, 15:13Na chodníku u křižovatky třída Svobody a ulice Aksamitova a třech dalších místech v Olomouci se...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o