Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Handifest nebude, na kolena ho srazily chybějící finance

pondělí, 26. května 2014, 15:06

Kvůli nedostatku financí se budějcký Handifest neuskuteční. Jeho konání by bylo pro nadační fond likvidační. „Festivaly pořádáme především proto, abychom pomohli rodinám, ne kvůli festivalům samotným. Zrušení je jediná možnost, jak dostát našim závazkům,“ říkají organizátoři.

Poté, co na poslední chvíli odřekl spolupráci velký sponzor, který měl uhradit značnou část nákladů, museli organizátoři udělat řadu škrtů v rozpočtu a spoléhat na výnosy z výtoče piva na plzeňském Handifestu. Ty ale byly oproti předpokladům velmi nízké.

„Dalším důvodem, kvůli kterému jsme se rozhodli pro toto krajní řešení, je předpokládané deštivé počasí a fakt, že louka u Jihočeské univerzity nemá drenáž, takže by areál byl zanedlouho velká bahnitá louže,“ uvedl Matěj Malecha, tiskový mluvčí Handifestu, který se měl konat tuto středu 28. května.

Podporované rodiny s hendikepovanými dětmi samozřejmě obdrží peníze vybrané na Handifestu v Plzni a na podzimním festivalu v Dobříši u Prahy, který se koná 7. listopadu.

„Kdybychom Handifest v Českých Budějovicích nezrušili, nadační fond by skončil v dluzích a s velkou pravděpodobností by v činnosti nepokračoval. Naším cílem ale je pomáhat dlouhodobě,“ vysvětluje Jan Šátava, předseda správní rady Handifestu.

Peníze za lístky koupené v předprodeji vrátí předprodejce, u kterého byly zakoupeny. „Omlouváme se všem, kteří se těšili na své oblíbené kapely a doufáme, že příští rok letošní selhání napravíme,“ dodává Šátava.

Foto: Petr Skřivánek

O čem píše Drbna.cz

Zafranović chystá film o Dubčekovi, Brežněva ztvární DepardieuZafranović chystá film o Dubčekovi, Brežněva ztvární Depardieu

Zafranović chystá film o Dubčekovi, Brežněva ztvární Depardieu

Dnes, 17:15Slovenský scenárista Karol Hlávka a chorvatský režisér Lordan Zafranović připravují celovečerní...

Denně dělám i třináct operací, říká plastický chirurg MěšťákDenně dělám i třináct operací, říká plastický chirurg Měšťák

Denně dělám i třináct operací, říká plastický chirurg Měšťák

Dnes, 09:50I třináct operací denně stihne plastický chirurg Jan Měšťák, který v pondělí oslaví 75. narozeniny....

Cibule stojí dvojnásobek než loni, zdražil i květák či bramboryCibule stojí dvojnásobek než loni, zdražil i květák či brambory

Cibule stojí dvojnásobek než loni, zdražil i květák či brambory

Dnes, 09:45Cibule stojí v obchodech dvojnásobek než loni, o více než polovinu zdražily květák, brambory a...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o