Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Handifest přiveze do Budějc Xindla X a Blue Effect

čtvrtek, 8. května 2014, 12:11

Před několika dny vylétla do vzduchu smutná zpráva, že na Budějovickém Majálesu nevystoupí ani skupina Kabát, ani Tomáš Klus, ba ani Mandrage. Co by to ale bylo za párty květen bez nějakého mainstreamu? Lahodí vašemu uchu nějaká ta Xindlovina nebo tóny Hvězdáře od UDG?

Organizátoři Handifestu, který se v kampusu Jihočeské univerzity uskuteční už 28. května, především myslí na rodiče s postižnými dětmi, kvůli nimž celou akci pořádají.

Nedávno Budějcká Drbna přinesla rozhovor s hlavním organizátorem a otcem celé myšlenky. Veškerý výtěžek ze vstupenek půjde na čtyři rodiny s postiženými dětmi.

A na koho se tedy v Budějcích můžete těšit? Vystoupí Xindl X obdařený neobvyklým talentem břitce pojmenovávat věci tak, jak jsou, krásná rusovláska Bára Zemanová, legenda mezi rockovými hvězdami Blue Effect, kteří nás baví už od roku 1968, již zmínění a vždy poetiční UDG, rock'n'rollem sršící Imodium a zapomenout nelze ani na uskákané a z puberty nikdy nevycházející Rybičky 48 či jihočeskou kapelu Just, jejíž členové jsou právě organizátoři celé dobročinné akce.

Nadační fond Handifest uspořádá celkem tři festivaly. Cena vstupenek v předprodeji, který probíhá v síti Ticketstream až do 25. května, je 150 Kč. Na místě je základní cena 200 Kč, při předložení použité jízdenky MHD z daného dne pak 180 Kč.

„Naším mottem je heslo ‚benefice jinak‘. Chceme pomáhat lidem, kteří to potřebují, ale nechceme od návštěvníků peníze proto, že se jedná o charitu, ale proto, že za své peníze dostanou pořádnou porci kvalitní muziky,“ shrnuje poslání festivalů předseda správní rady nadačního fondu Jan Šátava.

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdiČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Dnes, 11:59Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi...

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladněPRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Dnes, 11:06Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá....

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karetPodvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Dnes, 07:19Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o