Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Hlubočtí v neděli putovali za Mikulášem

úterý, 4. prosince 2012, 17:07

Letošního putování za Mikulášem na Lovecký zámek Ohrada a do tamní zoo, které se odehrálo uplynulou neděli, se zúčastnilo téměř 2100 návštěvníků. Oproti loňskému roku na všechny čekalo několik změn a překvapení.

Celá akce začala na náměstí v Hluboké nad Vltavou. Čerti dostali od Lucifera úkol přivést co nejvíce zlobivých dětí, pak se vmísili do davu a všichni se společně vydali na cestu do zoo. Na hrázi rybníka čekali andělé. Ve verších předurčili poutníkům cestu a s úsměvem je doprovodili až před Lovecký zámek.

Před zámkem nejprve čertík Vilibeldík upozornil rodiče, aby si dávali pozor na své děti, a pak už mohlo začít první představení. Děti se strachem v očích sledovaly na balkoně rozzlobeného Lucifera. Ten zjistil, že čerti ještě žádná zlobidla nemají, a tak jim pěkně vyčinil.

Zámek se zabarvil do bílé barvy a za klidné hudby vystoupili andělé, přivítali návštěvníky a pozvali je na prohlídku vánočně nasvícené zoo a na zvířátka. Na scénu se ovšem vrátil Lucifer.

Vysmál se andělům a lidem oznámil, že se přes zoo nepůjde, že se ocitli na jeho panství a on je zve dál. Za skřípění vrat otevřeli ostatní čerti vchod na nádvoří zámku. Čerti stáli u ohňů a pokukovali po dětech. Hlavní peklo na pódiu spalo. Pohádka mohla začít.

Lucifer musel čerty vzbudit. Byl rozhněvaný. Nejen, že stále ještě neměli v pekle žádné děti, navíc byli čerti ještě neupravení, a tak jim nakázal zkrátit ocasy. Po úpravách u čertovského lazebníka mohl začít taneček. Ten si všichni pořádně užili.

Nezbývalo než naučit děti básničku a přečíst nějaké ty neplechy dětí z knihy hříchů. A pak už přijel Mikuláš. Naděloval sladké odměny a rozdával úsměvy na všechny strany.

Děti se fotily s čerty, Mikulášem i anděly. Nejvíce okukovaly plešatého čerta, kterému rostly rohy přímo z hlavy. Vypadal přímo děsivě! Čert Kleofáš je ale jinak moc pěkné kvítko a na děti byl hodný.

V průběhu večera měli návštěvníci možnost ochutnat čertovské fazole Petra Stupky nebo se podívat na vánočně nasvícený areál zoologické zahrady a na zvířátka. Závěrem proběhl ohňostroj a šlo se domů, do teplých peřin, protože ten večer byla i v pekle trochu zima.

Napsala Lucie Šoulová

MikulášVýzdoba v Zoo OhradaPutování za Mikulášem na Hluboké

O čem píše Drbna.cz

Dětské fixy: Každé třetí propadly kvůli nežádoucím látkámDětské fixy: Každé třetí propadly kvůli nežádoucím látkám

Dětské fixy: Každé třetí propadly kvůli nežádoucím látkám

Dnes, 15:42Zatímco děti mívají z malování fixy čirou radost, rodiče často děsí, z jakých povrchů bude potřeba...

VIDEO: Česká policie pomáhá už devátým rokem v Bosně a HercegoviněVIDEO: Česká policie pomáhá už devátým rokem v Bosně a Hercegovině

VIDEO: Česká policie pomáhá už devátým rokem v Bosně a Hercegovině

Dnes, 14:14Policejní potápěči devátým rokem pomáhají při obnově Bosny a Hercegoviny. Díky jejich vysoké...

FOTO: Okupanti u viaduktu mířili na lidi samopaly, psala před jedenapadesáti lety Jihočeská PravdaFOTO: Okupanti u viaduktu mířili na lidi samopaly, psala před jedenapadesáti lety Jihočeská Pravda

FOTO: Okupanti u viaduktu mířili na lidi samopaly, psala před jedenapadesáti lety Jihočeská Pravda

Dnes, 13:52Sovětské tanky v ulicích Českých Budějovic, vojáci Německé demokratické republiky a strach na...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o