Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Hlubočtí v neděli putovali za Mikulášem

úterý, 4. prosince 2012, 17:07

Letošního putování za Mikulášem na Lovecký zámek Ohrada a do tamní zoo, které se odehrálo uplynulou neděli, se zúčastnilo téměř 2100 návštěvníků. Oproti loňskému roku na všechny čekalo několik změn a překvapení.

Celá akce začala na náměstí v Hluboké nad Vltavou. Čerti dostali od Lucifera úkol přivést co nejvíce zlobivých dětí, pak se vmísili do davu a všichni se společně vydali na cestu do zoo. Na hrázi rybníka čekali andělé. Ve verších předurčili poutníkům cestu a s úsměvem je doprovodili až před Lovecký zámek.

Před zámkem nejprve čertík Vilibeldík upozornil rodiče, aby si dávali pozor na své děti, a pak už mohlo začít první představení. Děti se strachem v očích sledovaly na balkoně rozzlobeného Lucifera. Ten zjistil, že čerti ještě žádná zlobidla nemají, a tak jim pěkně vyčinil.

Zámek se zabarvil do bílé barvy a za klidné hudby vystoupili andělé, přivítali návštěvníky a pozvali je na prohlídku vánočně nasvícené zoo a na zvířátka. Na scénu se ovšem vrátil Lucifer.

Vysmál se andělům a lidem oznámil, že se přes zoo nepůjde, že se ocitli na jeho panství a on je zve dál. Za skřípění vrat otevřeli ostatní čerti vchod na nádvoří zámku. Čerti stáli u ohňů a pokukovali po dětech. Hlavní peklo na pódiu spalo. Pohádka mohla začít.

Lucifer musel čerty vzbudit. Byl rozhněvaný. Nejen, že stále ještě neměli v pekle žádné děti, navíc byli čerti ještě neupravení, a tak jim nakázal zkrátit ocasy. Po úpravách u čertovského lazebníka mohl začít taneček. Ten si všichni pořádně užili.

Nezbývalo než naučit děti básničku a přečíst nějaké ty neplechy dětí z knihy hříchů. A pak už přijel Mikuláš. Naděloval sladké odměny a rozdával úsměvy na všechny strany.

Děti se fotily s čerty, Mikulášem i anděly. Nejvíce okukovaly plešatého čerta, kterému rostly rohy přímo z hlavy. Vypadal přímo děsivě! Čert Kleofáš je ale jinak moc pěkné kvítko a na děti byl hodný.

V průběhu večera měli návštěvníci možnost ochutnat čertovské fazole Petra Stupky nebo se podívat na vánočně nasvícený areál zoologické zahrady a na zvířátka. Závěrem proběhl ohňostroj a šlo se domů, do teplých peřin, protože ten večer byla i v pekle trochu zima.

Napsala Lucie Šoulová

MikulášVýzdoba v Zoo OhradaPutování za Mikulášem na Hluboké

O čem píše Drbna.cz

STATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročněSTATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročně

STATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročně

úterý, 15. října 2019, 13:15Přes tisíc dopravních nehod ročně je zapříčiněno špatným zdravotním stavem řidičů. Motoristé podle...

Drtivá většina zrakově postižených osob jsou senioři, dotykové telefony nenaplňují jejich potřebyDrtivá většina zrakově postižených osob jsou senioři, dotykové telefony nenaplňují jejich potřeby

Drtivá většina zrakově postižených osob jsou senioři, dotykové telefony nenaplňují jejich potřeby

úterý, 15. října 2019, 12:15Jan Šimík je jedním ze společníků mladé české firmy BlindShell, která se zabývá vývojem mobilních...

Škoda chce letos v Česku zvýšit prodej o desetinu na 93 400 autŠkoda chce letos v Česku zvýšit prodej o desetinu na 93 400 aut

Škoda chce letos v Česku zvýšit prodej o desetinu na 93 400 aut

úterý, 15. října 2019, 11:43Škoda Auto letos plánuje v Česku prodat kolem 93 400 aut, což je o téměř 11 procent více než loni....

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o