Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Hodinová světelná show rozbliká vysokoškolské koleje

pátek, 18. dubna 2014, 16:08

Vysokoškolští studenti ubytovaní na kolejích i obyvatelé Brna, Prahy a Českých Budějovic v dubnu budou moci přihlížet blikajícím oknům kolejních budov. Uskuteční se totiž již třetí ročník Light show. Koleje Jihočeské univerzity se rozsvítí příští týden v úterý.

Pořadatelé letos připravili novou skladbu programu postavenou na nejnovějších světových hitech i nejznámějších písních z minulosti. Animace se v oknech budou promítat celou hodinu.

„Světelné animace v oknech znají studenti i obyvatelé města už z roku 2012, kdy jsme Light show dovezli do Brna úplně poprvé. Ani druhý ročník nezklamal, do třech českých měst se přišlo podívat až 25 tisíc diváků. Ve skladbě programu světelné show jsme letos vsadili na úplně nové animace postavené na těch nejznámějších hitech z rádií i filmů,“ představila akci Martina Čmielová z magazínu Studenta.cz, který akci pro vysokoškoláky pořádá.

Tuto podívanou mohli jako první zažít Brněnští, a to tento týden ve středu na kolejích Pod Palackého vrchem VUT v Brně. Světelná show se poté přesune 22. dubna do Českých Budějovic na Jihočeskou univerzitu a zakončení proběhne 24. dubna v Praze-Kunraticích na koleji Volha VŠCHT v Praze.

Součástí programu je tradičně vystoupení studentských kapel a party pod širým nebem. Závěrem každé noci se pak všichni mohou přesunout na studentskou afterparty do nedalekého klubu, kde světelný program pokračuje.

Light show je postavená na kombinaci světelných efektů a melodií známých skladeb. Jednotlivá okna tvoří políčka v obrazech a dynamických příbězích. Každá budova má přitom jiné rozměry, samotné animace se musí speciálně přizpůsobit kolejnímu kampusu, kde podívaná proběhne. Světelné efekty se neprojektují na budovu zvenčí, jak tomu bývá u obdobných představení zvykem.

„Speciální lampy různých barev jsou instalovány přímo do jednotlivých pokojů. Největší obrazovka, kterou budeme instalovat, se nachází v Brně. Má rozměry devět krát 13 oken, celkem bude třeba nainstalovat 117 boxů s LED diodovými světly, které okna pokojů osvítí. V Českých Budějovicích se jedná o budovu 11 krát 10 pokojů a v Praze o velikost 10 krát osm oken,“ dodala před začátkem akce Čmielová.

Program úterní Light show v Budějcích

  • 17:00 Koncerty studentských kapel
  • 20:00 DJ Rockstar
  • 20:40 Zahájení za účasti rektora Jihočeské univerzity a zástupců města
  • 20:50 Hodinová Light show

Napsala Martina Čmielová
Tisková zpráva

O čem píše Drbna.cz

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun rybKvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

sobota, 17. srpna 2019, 20:16Ve dvou pražských rybnících ve Vinoři se vyskytla kapří herpes viróza. Rybáři tak museli utratit na...

ČSSD má podle Babiše jasně říct, pokud si nepřeje být ve vláděČSSD má podle Babiše jasně říct, pokud si nepřeje být ve vládě

ČSSD má podle Babiše jasně říct, pokud si nepřeje být ve vládě

sobota, 17. srpna 2019, 20:01Pokud si sociální demokraté nepřejí být ve vládě, měli by to jasně říct. Televizi Prima to v pátek...

Klíšťovou encefalitidou se v Česku letos nakazilo zatím 297 lidíKlíšťovou encefalitidou se v Česku letos nakazilo zatím 297 lidí

Klíšťovou encefalitidou se v Česku letos nakazilo zatím 297 lidí

sobota, 17. srpna 2019, 17:54Klíšťovou encefalitidou se letos v Česku nakazilo do konce července 297 lidí. Více než třicet...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o