Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Budějcká Drbna

Holanďan rozvíří prach tanečního prostoru Kredance

čtvrtek, 29. března 2012, 17:56

Už v sobotu budete mít jedinečnou možnost vrátit se zase na chvíli do doby, kdy v módě byla jednoduchá elegance podtrhnutá ozdobnou čelenkou a hořící cigaretou na dlouhé špičce, kdy se lesklé materiály šatů tančících dam třpytily jako koule na vánočním stromku, kdy swing ovládal vaše tělo i duši.

 Do Českých Budějovic se vrací historicky nejpopulárnější tanec Lindy Hop, dříve známý jako Holanďan. Taneční prostor Kredance připravil sérii sobotních tanečních kurzů zaměřený na tanec Lindy Hop, jehož název vznikl původně podle přeletu Atlantiku Charlese Lindberga z Paříže do New Yorku v roce 1927.

První sobotní kurz se bude proto konat 31. března v rámci dní Francouzské kultury v Budějovicích. Další kurzy budete moci navštívit 28. dubna, 26. května a poslední proběhne 30. června letošního roku. Každá tato lekce bude zakončena společenskou událostí tančírny Lindy Hop, kde si tento dynamický tanec, založený převážně na improvizaci, užijete se vší parádou.

Tančit v páru nebo sólo budete pod vedením manželů Fojtových, kteří se swingu věnují již třináct let. Během této doby získali se svou taneční skupinou Oldies několik titulů mistrů České republiky a také titul mistr světa IDO v kategorii Special Couple Dance.

„Muži, naleštěte lakýrky! Ženy, nasaďte čelenky a oblečte si sváteční šaty, jelikož společenská událost Tančírny Lindy Hop čeká právě na vás!“ zve spolumajitelka Kredance Barbora Čepičková všechny milovníky tance na tuto výjimečnou událost.

Napsala Alena Voglová

Kam dál?

Jarda Kužel s Ádou Větvičkou přivezli Okresní přeborJarda Kužel s Ádou Větvičkou přivezli Okresní přebor

Jarda Kužel s Ádou Větvičkou přivezli Okresní přebor

pondělí, 26. března 2012, 11:30Delegace tvůrců nové české komedie Okresní přebor – Poslední zápas Pepika Hnátka dorazila v neděli...

Dotkněte se historie, lákala Jihočeská vědecká knihovnaDotkněte se historie, lákala Jihočeská vědecká knihovna

Dotkněte se historie, lákala Jihočeská vědecká knihovna

neděle, 25. března 2012, 13:32Výstava pěti mimořádných děl, ze kterých by si každý milovník historie a literatury, ale nejen on,...

Krása orchidejí v Metropolu doslova vyráží dechKrása orchidejí v Metropolu doslova vyráží dech

Krása orchidejí v Metropolu doslova vyráží dech

sobota, 24. března 2012, 15:50Výstavní prostory kulturního domu Metropol se proměnily v barevnou záplavu tropických rostlin. V...

© 2011 - 2018 TRIMA CB, s. r. o