Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Hudbou a tancem k srdcím lidem s autismem

úterý, 26. srpna 2014, 13:55

Tento týden v pátek od pěti hodin odpoledne pořádá spolek Autisté jihu v českobudějovickém Kredance v Riegrově ulici 51 kulturní charitativní večer. Veškerý výtěžek akce bude věnován na podporu osob s poruchou autistického spektra.

Součástí programu bude projekce filmu Srdcem tanga, který vznikl na pomoc osobám s autismem v Kalifornii, a je věnován navazování mezilidských kontaktů lidí s autismem prostřednictvím tance.

Film produkovala Dr. Liza Krassner (University of California Irvine), která se večera osobně zúčastní. Spolu s ní přijede také hollywoodský filmový štáb, který se na vzniku tohoto dokumentu podílel.

Se štábem z Los Angeles bude možno diskutovat o natáčení filmu a v rámci diskuze bude současně natáčen dokument o této akci.

Dalším hostem večera bude americký hudebník Joe Powers, autor neobyčejně působivé hudby k filmu Srdcem tanga. V průběhu večera budou k vidění scénické tance dětí s hendikepem pod vedením Světlany Mládkové.

Program bude dále obsahovat přednášky odborníků na téma autismu v současné společnosti a prodejní výstavu fotografií fotografa Michala Sironě.

Vstupné činí 50 Kč.

Tisková zpráva
www.autiste-jihu.cz

O čem píše Drbna.cz

Denně dělám i třináct operací, říká plastický chirurg MěšťákDenně dělám i třináct operací, říká plastický chirurg Měšťák

Denně dělám i třináct operací, říká plastický chirurg Měšťák

Dnes, 09:50I třináct operací denně stihne plastický chirurg Jan Měšťák, který v pondělí oslaví 75. narozeniny....

Cibule stojí dvojnásobek než loni, zdražil i květák či bramboryCibule stojí dvojnásobek než loni, zdražil i květák či brambory

Cibule stojí dvojnásobek než loni, zdražil i květák či brambory

Dnes, 09:45Cibule stojí v obchodech dvojnásobek než loni, o více než polovinu zdražily květák, brambory a...

Plaga je proti plánovanému zavedení povinné maturity z matematikyPlaga je proti plánovanému zavedení povinné maturity z matematiky

Plaga je proti plánovanému zavedení povinné maturity z matematiky

sobota, 24. srpna 2019, 17:02Ministr školství Robert Plaga (ANO) chce zrušit plánované zavedení povinné maturity z matematiky....

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o