Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Hudbou a tancem k srdcím lidem s autismem

úterý, 26. srpna 2014, 13:55

Tento týden v pátek od pěti hodin odpoledne pořádá spolek Autisté jihu v českobudějovickém Kredance v Riegrově ulici 51 kulturní charitativní večer. Veškerý výtěžek akce bude věnován na podporu osob s poruchou autistického spektra.

Součástí programu bude projekce filmu Srdcem tanga, který vznikl na pomoc osobám s autismem v Kalifornii, a je věnován navazování mezilidských kontaktů lidí s autismem prostřednictvím tance.

Film produkovala Dr. Liza Krassner (University of California Irvine), která se večera osobně zúčastní. Spolu s ní přijede také hollywoodský filmový štáb, který se na vzniku tohoto dokumentu podílel.

Se štábem z Los Angeles bude možno diskutovat o natáčení filmu a v rámci diskuze bude současně natáčen dokument o této akci.

Dalším hostem večera bude americký hudebník Joe Powers, autor neobyčejně působivé hudby k filmu Srdcem tanga. V průběhu večera budou k vidění scénické tance dětí s hendikepem pod vedením Světlany Mládkové.

Program bude dále obsahovat přednášky odborníků na téma autismu v současné společnosti a prodejní výstavu fotografií fotografa Michala Sironě.

Vstupné činí 50 Kč.

Tisková zpráva
www.autiste-jihu.cz

O čem píše Drbna.cz

V čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký JokerV čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký Joker

V čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký Joker

Dnes, 14:51Největší návštěvnost v českých kinech o víkendu zaznamenal stejně jako o týden dřív americký...

VIDEO: Kopání i elektrické výboje. Skrytá kamera zachytila zacházení se zuboženými zvířatyVIDEO: Kopání i elektrické výboje. Skrytá kamera zachytila zacházení se zuboženými zvířaty

VIDEO: Kopání i elektrické výboje. Skrytá kamera zachytila zacházení se zuboženými zvířaty

Dnes, 12:22Při pohledu na video, které od minulého týdne koluje internetem, zůstává rozum stát. Skrytá kamera...

Stát se nemusí omlouvat za výroky Zemana o Peroutkovi, určil soudStát se nemusí omlouvat za výroky Zemana o Peroutkovi, určil soud

Stát se nemusí omlouvat za výroky Zemana o Peroutkovi, určil soud

Dnes, 11:39Stát se prostřednictvím ministerstva financí nemusí omlouvat vnučce novináře Ferdinanda Peroutky za...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o