Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Hudební festival Hrady CZ míří do Rožmberku!

čtvrtek, 31. července 2014, 14:48

Hudební festival Hrady CZ se po Kunětické hoře představí 1. a 2. srpna v jihočeském Rožmberku nad Vltavou. Festival v rámci svého desetiletého výročí návštěvníkům nově nabízí kromě klasických stanových městeček i komfortnější stanování ve VIP Hradních kempech.

Páteční program na Rožmberku nad Vltavou zahájí v 19 hodin koncert kapely Sto zvířat. Součástí tohoto večera bude již tradičně karneval v maskách o ceny. První festivalový den se mohou návštěvníci těšit také na kapely Portless a Horkýže Slíže.

V sobotu dvě velká pódia rozezní například Mandrage, Divokej Bill, Miro Žbirka, Tomáš Klus, Chinaski, No Name, Monkey Business a další kapely či interpreti. Festival se dále v průběhu léta představí vždy v pátek a sobotu až do 30. srpna na hradech Veveří (8. a 9.), Hradec nad Moravicí (15. a 16.), Bezděz (22. a 23.) a Bouzov (29. a 30.).

Zatímco páteční program festivalu bude komornější a festivalový areál na okraji obce Rožmberk nad Vltavou se otevře v 18 hodin, v sobotu zahrají kapely na dvou festivalových pódiích a návštěvníci mohou přijít už v půl jedenácté. Od půl dvanácté do půlnoci se fanoušci mohou těšit také na Xindla X, Visací zámek, Rytmuse, Vypsanou Fixu, Bena Cristovaa nebo Dilated.

Kapela Divokej Bill svorně tvrdí: „Vracíme se na festival Hrady CZ po třech letech a po vyprodaném pekelnickém turné hodláme předvést svižný pekelnický set i zde!“

Na festivalu vystoupí letos poprvé Miro Žbirka, který si pro Hrady CZ připravuje speciální set list. „Kromě všech mých známých skladeb, jako je například Atlantída, 22 dní, Čo bolí to prebolí nebo Mám rád, zazní také nějaké novinky, které jsme na festivalech ještě nehráli,“ říká zpěvák.

Směs hitovek a nových songů zazní také v podání kapely Visací Zámek. „Určitě zahrajeme Prezidenta, Známku punku, Traktor, Vlastu a tak dále. Ale také připravujeme novou desku, takže zařadíme i ultranové songy,“ shodují se ‚Zámkové‘.

Organizátoři festivalu se snaží vycházet vstříc stále se zvyšujícímu počtu návštěvníků a jejich komfortu, nově je tak připraveno placené ubytování ve VIP Hradních kempech se sprchami, non-stop recepcí, úschovnou, občerstvením, sociálním zařízením či možností dobíjení mobilů. I nadále bude možné stanovat zdarma ve stanových městečkách, oba typy ubytování budou v blízkosti areálu festivalu.

Samozřejmostí jsou úschovny kol a batohů pro všechny návštěvníky. Zajištěna je také kyvadlová autobusová doprava, do centra Rožmberku nad Vltavou bude jezdit v sobotu ze stejnojmenné železniční stanice a zpět, stejně tak v neděli po festivalu.

Hrad Rožmberk nad Vltavou včetně jeho prohlídkových tras si budou moci návštěvníci prohlédnout zdarma v rámci festivalové vstupenky, která zahrnuje vstupné na hrad. Festival Hrady CZ se letos poprvé stává partnerem projektu Národního památkového ústavu s názvem Neobjevené památky. Jedná se o soubor více než třiceti památek v České republice, které veřejnosti nabízejí dosud nedoceněné krásy a zajímavosti. Každá zastávka hudebního festivalu Hrady CZ má tak v roce 2014 svou ‚partnerskou neobjevenou památku‘, kterou v rámci festivalových zastávek v daných regionech zviditelňuje.

V případě Rožmberku nad Vltavou je partnerskou památkou středověký hrad Nové Hrady. Zde bude v neděli po festivalu probíhat speciální program organizovaný Národním památkovým ústavem. Na ten je možné získat po předložení festivalové vstupenky vždy druhou vstupenku zdarma. Akce 1+1 platí po předložení festivalové vstupenky pro běžné prohlídkové trasy na všech těchto partnerských objektech až do 30. září letošního roku.

Vstupenky jsou k zakoupení v předprodeji sítě Ticketstream v cenách 250 korun na páteční program a 410 korun na sobotu. Lístky je možné zakoupit jako E-tickets i přes internet, na místě budou vstupenky k dostání za 300 a 490 korun, slevy mají děti do 6 a 12 let v doprovodu rodičů.

V nabídce jsou i speciální balíčky s ubytováním ve VIP Hradních kempech a na Facebooku jsou exkluzivně vyhlašovány speciální ceny na festivalové permanentky. Více informací na www.ceskehrady.cz/cs/vstupenky, www.ceskehrady.cz a www.moravskehrady.cz.

Line-up festivalu v Rožmberku nad Vltavou

pátek 1. srpna
areál festivalu otevřen od 18.00

 • karneval
 • 19.00 - 20.00 Sto zvířat
 • 21.00 - 22.00 Portless
 • 22.00 - 23.00 Vyhlášení nejlepší karnevalové masky
 • 23.00 - 00.00 Horkýže Slíže

sobota 2. srpna
areál festivalu otevřen od 10.30

Stage A

 • 11.30 - 12.00 Dilated
 • 13.00 - 14.00 Mandrage
 • 15.00 - 16.00 Divokej Bill
 • 17.00 - 18.00 Miro Žbirka
 • 19.00 - 20.00 Monkey Business
 • 21.00 - 22.00 Tomáš Klus
 • 23.00 - 0.00 Chinaski

Stage B

 • 12.00 - 13.00 Ben Cristovao
 • 14.00 - 15.00 Vypsaná Fixa
 • 16.00 - 17.00 Xindl X
 • 18.00 - 19.00 Rytmus
 • 20.00 - 21.00 No Name
 • 22.00 - 23.00 Visací zámek

Tisková zpráva

Tomáš KlusNa festivalu Hrady CZ v Rožmberku nad Vltavou vystoupí také kapela ChinaskiVít Starý z Mandrage

O čem píše Drbna.cz

Babiš považuje za zbytečnou diskusi, zda by podepsal aboliciBabiš považuje za zbytečnou diskusi, zda by podepsal abolici

Babiš považuje za zbytečnou diskusi, zda by podepsal abolici

Dnes, 11:22Premiér Andrej Babiš (ANO) považuje za zbytečnou diskusi, zda by pode požadavků ústavy podepsal...

Zeman loni řekl, že abolici Babišovi neudělí a názor nezměníZeman loni řekl, že abolici Babišovi neudělí a názor nezmění

Zeman loni řekl, že abolici Babišovi neudělí a názor nezmění

Dnes, 09:17Miloš Zeman před loňskou volbou prezidenta v České televizi prohlásil, že trestní stíhání premiéra...

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadůFinanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

čtvrtek, 19. září 2019, 09:45Finanční správa omezí v prvním pololetí příštího roku činnost 33 finančních úřadů. Úřady budou...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o