Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Budějcká Drbna

Hudební hvězdičky posledních let rozněžní Slávii

středa, 8. února 2012, 08:55

Pro veliký úspěch letního festivalu Okolo Třeboně, který vloni oslavil již dvacet let, si budou moci Budějčáci připomenout letní fesťákovou pohodu i v zimě. Venku se sice sedět nebude, ale i v Café klubu Slavie se bude dát příjemně relaxovat třeba při poslechu české Norah Jones, Žofie Kabelkové.

Zimní Okolo Třeboně můžete spolu s Budějckou Drbnou navštívit už tuto sobotu od 17 hodin v českobudějovickém Café klubu Slavie. První zimní verze tohoto festivalu nám představí největší objevy posledních let, které vzešly z festivalové soutěže Houpací kůň.

Ozdobou večera bude Žofie Kabelková, největší talent nové písničkářské generace. Kritika jí přirovnává k Alanis Morissette či Norah Jones. Za album Peřiny z vody je nominována na cenu Anděl.

Mezi dalšími kapelami se představí českobudějovičtí  Epy de Mye, poprocková formace Jana Přesličky, která sbírá úspěchy v řadě soutěží. Na kontě mají i čtvrté místo za jejich debut v žánrových cenách Anděl.

Přijede se nám předvést i pražská skupina My3.avi, která hudebně krouží na hranici popu a jazzu. Osobitý zvuk tvoří trubka, housle, kytara, harmonika, perkuse, píšťala, baskytara a bicí.

Také k nám zavítá severočeská skupina Pavel Houfek Band, jejíž lídr, Pavel Houfek, bývá právem označován za pěveckého nástupce Dana Bárty.

Těšit se spolu s Budějckou Drbnou, která vám z tohoto příjemného zimního večera přinese reportáž a plno fotek, můžete i na kapelu Zhasni, která za poslední roky získává jednu cenu za druhou. Hudebně staví na zádumčivém klavíru, akustické kytaře a rockové rytmice.

Máme se tedy na co těšit!

Foto: archiv Café klubu Slavie

Napsala Alena Voglová

Kam dál?

Do hvězdárny dorazil unikátní 300 let starý exponátDo hvězdárny dorazil unikátní 300 let starý exponát

Do hvězdárny dorazil unikátní 300 let starý exponát

čtvrtek, 2. února 2012, 09:15Chtěli byste spatřit unikátní astronomický přístroj, který za tři stovky let své existence...

Jihočeská žabka skáče v literárním rybníčku už deset letJihočeská žabka skáče v literárním rybníčku už deset let

Jihočeská žabka skáče v literárním rybníčku už deset let

úterý, 31. ledna 2012, 12:05Žádná žába na prameni, ale naopak pramen inspirace a motivace k literární tvorbě. To je soutěž...

Bartoška a spol. včera vyprodali MetropolBartoška a spol. včera vyprodali Metropol

Bartoška a spol. včera vyprodali Metropol

úterý, 31. ledna 2012, 07:54Jiří Bartoška, Zuzana Bydžovská či Nina Divíšková. To jsou nejznámější herecká jména, která se v...

© 2011 - 2018 TRIMA CB, s. r. o

Zavřít reklamu

Reklamní sdělení