Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Hudební hvězdy roztančily zaplněnou náplavku

pátek, 10. října 2014, 12:48

Odhadem přes osm tisíc lidí se sešlo ve čtvrtek na náplavce u Dlouhého mostu. Po roce se do Českých Budějovic vrátila akce t-music Back to School, která letos přivezla známá jména české hudební scény. Mezi hlavní účinkující patřila ska kapela Sto zvířat a přes čtvrt století hrající Chinaski.

Lidé se na náplavce začali scházet již ve tři hodiny odpoledne, v tu dobu totiž celá akce začala. Celkem do Budějc organizátoři pozvali pět kapel a časový plán přiřkl každé skupině na vystoupení 50 minut. Výjimkou byli Chinaski, kteří hráli přes hodinu až do samého možného konce, a to 22. hodiny.

Ve tři hodiny odpoledne celý program odstartovala kapela ATMO music, po ní vystoupili Dolls in the Factory, pražská kapela s budějckou rodačkou Anetou Galisovou Prague Conspiracy, legendární Sto zvířat a tečku za celým programem udělali již zmínění Chinaski.

Festival se oproti minulému roku přesunul do prostorů pod Dlouhým mostem, což s ohledem na rekordní účast byl od organizátorů dobrý tah. Lidé zaplnili skoro celé parkoviště, seděli na svazích, schodech a pořadatele může tento zájem určitě těšit.

Do redakce Budějcké Drbny však dorazil i negativní ohlas na průběh akce. „To, co se okolo dělo, bylo brutální. Městská policie absolutně ignorovala kolaps, který způsobil dav v řádu tisíců neurvalých a podnapilých návštěvníků, a to jak před, tak i po koncertě. Návštěvníci nekontrolovaně chodili po silnici a útočili na jedoucí auta,“ stěžuje si čtenář, který si nepřeje být jmenován.

„Městská policie byla asi patnáct minut telefonicky nedostupná, a když se jim člověk konečně dovolal, tak místo vysvětlení nebo omluvy se setkal s arogancí a neurvalostí. Ale hlavně nebyl nikde jediný strážník, aby řídil dopravu, popřípadě se staral o klid v ulicích. K tomu ještě bylo kvůli koncertu vypnuto veřejné osvětlení, které ale nebylo včas zapnuto... Takže horor, tma, chaos. Státní policie po zavolání byla drzá a řekla, že je to akce města, tak ať si to zajistí samo,“ dodal ještě naštvaný Budějčák.

t-music Back to School 2014

t-music Back to School 2014 v Budějcích

pátek, 10. října 2014, 12:25

t-music Back to School 2014t-music Back to School 2014t-music Back to School 2014t-music Back to School 2014t-music Back to School 2014t-music Back to School 2014t-music Back to School 2014t-music Back to School 2014t-music Back to School 2014

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizinceProvozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Dnes, 15:40Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v...

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsmanVarnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Dnes, 12:15Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje...

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromyVIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Dnes, 11:03Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí....

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o