Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Hudební hvězdy roztančily zaplněnou náplavku

pátek, 10. října 2014, 12:48

Odhadem přes osm tisíc lidí se sešlo ve čtvrtek na náplavce u Dlouhého mostu. Po roce se do Českých Budějovic vrátila akce t-music Back to School, která letos přivezla známá jména české hudební scény. Mezi hlavní účinkující patřila ska kapela Sto zvířat a přes čtvrt století hrající Chinaski.

Lidé se na náplavce začali scházet již ve tři hodiny odpoledne, v tu dobu totiž celá akce začala. Celkem do Budějc organizátoři pozvali pět kapel a časový plán přiřkl každé skupině na vystoupení 50 minut. Výjimkou byli Chinaski, kteří hráli přes hodinu až do samého možného konce, a to 22. hodiny.

Ve tři hodiny odpoledne celý program odstartovala kapela ATMO music, po ní vystoupili Dolls in the Factory, pražská kapela s budějckou rodačkou Anetou Galisovou Prague Conspiracy, legendární Sto zvířat a tečku za celým programem udělali již zmínění Chinaski.

Festival se oproti minulému roku přesunul do prostorů pod Dlouhým mostem, což s ohledem na rekordní účast byl od organizátorů dobrý tah. Lidé zaplnili skoro celé parkoviště, seděli na svazích, schodech a pořadatele může tento zájem určitě těšit.

Do redakce Budějcké Drbny však dorazil i negativní ohlas na průběh akce. „To, co se okolo dělo, bylo brutální. Městská policie absolutně ignorovala kolaps, který způsobil dav v řádu tisíců neurvalých a podnapilých návštěvníků, a to jak před, tak i po koncertě. Návštěvníci nekontrolovaně chodili po silnici a útočili na jedoucí auta,“ stěžuje si čtenář, který si nepřeje být jmenován.

„Městská policie byla asi patnáct minut telefonicky nedostupná, a když se jim člověk konečně dovolal, tak místo vysvětlení nebo omluvy se setkal s arogancí a neurvalostí. Ale hlavně nebyl nikde jediný strážník, aby řídil dopravu, popřípadě se staral o klid v ulicích. K tomu ještě bylo kvůli koncertu vypnuto veřejné osvětlení, které ale nebylo včas zapnuto... Takže horor, tma, chaos. Státní policie po zavolání byla drzá a řekla, že je to akce města, tak ať si to zajistí samo,“ dodal ještě naštvaný Budějčák.

t-music Back to School 2014

t-music Back to School 2014 v Budějcích

pátek, 10. října 2014, 12:25

t-music Back to School 2014t-music Back to School 2014t-music Back to School 2014t-music Back to School 2014t-music Back to School 2014t-music Back to School 2014t-music Back to School 2014t-music Back to School 2014t-music Back to School 2014

O čem píše Drbna.cz

Slovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva rokySlovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva roky

Slovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva roky

Dnes, 16:02Více než 30 tisíc lidí dorazilo o víkendu na jubilejní dvacátý ročník folklorních slavností...

Vládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorstvíVládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorství

Vládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorství

Dnes, 15:42Vládní protidrogová koordinátorka Jarmila Vedralová čelí podezření, že opsala část své bakalářské a...

Po letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve FranciiPo letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve Francii

Po letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve Francii

Dnes, 14:04Díky intenzivní mezinárodní policejní spolupráci byl muž vypátrán a na základě evropského...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o