Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Japonský architekt přivezl ukázat svou tvorbu Jihočechům

sobota, 6. dubna 2013, 16:24

V českobudějovickém Domě umění tento týden začala výstava japonského architekta Takešiho Hosaky. V jeho tvorbě mohou návštěvníci vystopovat respekt k tradici, ale i prvky současných technologií, patrná je souhra přírodních a geometrických forem.

Osmatřicetiletý Hosaka patří podle kurátora Michal Škoda k nejrespektovanějším mladým autorům moderní japonské architektury. Českobudějovická výstava je první jeho evropskou aktivitou.

Hosaka se představuje projektem, který nazval podle koncepce Ku u so u (Fantazie). V rámci instalace má divák možnost se procházet mezi skicami, které přibližují autorovu představivost, nebo se může posadit na jednu z jeho skládacích židlí.

„Když vytvářím architektonický návrh, vždy si dělám skici, ze kterých se ovšem 99 procent nepovede. Ve zbývajícím procentu však objevuji úžasné věci. Devadesát devět procent mých Ku u so u jsou mé nezdařené pokusy, ale i tak jsem se rozhodl, že tyto skici nechám volně se vznášet. Jedná se o jistý otevřený náhled do mé reality architekta,“ řekl Takeši Hosaka novinářům. Rád by, aby všichni zažili onen miniaturní svět fantazie mezi skutečností a architektonickým návrhem.

Hosaka absolvoval v roce 2001 architekturu na Jokohamské univerzitě, kde od loňska působí jako pedagog. Od roku 2004 vede vlastní architektonické studio, projektuje soukromé domy, kancelářské budovy, školky, školy i restaurace a navrhuje také stoly a židle. Za své stavby získal několik mezinárodních ocenění.

Výstava v Domě umění na českobudějovickém náměstí Přemysla Otakara II. potrvá do 3. května.

Zdroj: ČTK
Foto: Dům umění

O čem píše Drbna.cz

Slovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva rokySlovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva roky

Slovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva roky

Dnes, 16:02Více než 30 tisíc lidí dorazilo o víkendu na jubilejní dvacátý ročník folklorních slavností...

Vládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorstvíVládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorství

Vládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorství

Dnes, 15:42Vládní protidrogová koordinátorka Jarmila Vedralová čelí podezření, že opsala část své bakalářské a...

Po letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve FranciiPo letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve Francii

Po letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve Francii

Dnes, 14:04Díky intenzivní mezinárodní policejní spolupráci byl muž vypátrán a na základě evropského...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o