Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Jihočeská vědecká knihovna slaví úspěchy s e-knihami

sobota, 18. října 2014, 09:30

Jihočeská vědecká knihovna v Českých Budějovicích získala po půl roce od doby, kdy spustila zcela novou on-line službu půjčování e-knih do chytrých mobilů, tabletů a čteček ocenění Knihovna roku 2014.

Ocenění udělené v kategorii „významný počin v poskytování veřejných knihovnických a informačních služeb“ převzal od ministra kultury ve čtvrtek 16. 10. ředitel knihovny Ivo Kareš. Služba, jež umožňuje stahování e-knih do mobilních zařízení přímo z katalogu Jihočeské vědecké knihovny, se setkala s velkým zájmem čtenářů.

„Od dubna letošního roku si čtenáři vypůjčili více než tisícovku e-knih. Počet titulů e-knih, ze kterých si čtenáři mohou nyní vybírat, překročil také tisícovou hranici a díky propojení s katalogem eReadingu.cz je k zapůjčení 1200 titulů. Daří se rozšiřovat i počet nakladatelství, která souhlasí s e-výpůjčkami," uvedl ředitel knihovny Ivo Kareš. 

„Čtenáři získali solidní nabídku českých titulů včetně bestsellerů, na jejichž tištěnou verzi máme v knihovně řadu rezervací. Lze si půjčit neomezené množství stejného titulu najednou. Nabídka e-titulů je průběžně aktualizována. Implementace do knihovního systému a velmi jednoduché provedení výpůjčky v PC i mobilní verzi katalogu knihovny přispělo k úspěchu nové služby,"  vypočítává výhody e-výpůjček Zuzana Hájková, náměstkyně ředitele.

Najednou je možné půjčit tři tituly. Vypůjčené e-knihy jsou k dispozici na tři týdny. Po uplynutí této doby se zapůjčená e-kniha automaticky znepřístupní. Díky mobilním aplikacím eReading.cz fungují výpůjčky na zařízeních s operačním systémem Android a iOS a dále na čtečkách eReading.cz. Pro zájemce je k zapůjčení čtečka e-knih přímo v knihovně.

Jihočeská vědecká knihovna v Českých Budějovicích byla první knihovnou, která v ČR začala půjčovat e-knihy z produkce českých nakladatelů on-line. V současné době tuto službu nabízí i dalších deset knihoven.

Napsala Petra Mašínová
Tisková zpráva

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na denModřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

pondělí, 16. září 2019, 14:30Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu...

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartouNová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

pondělí, 16. září 2019, 11:57PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou...

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green DayNa příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

pondělí, 16. září 2019, 11:33Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o