Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Budějcká Drbna

Jihočeská žabka skáče v literárním rybníčku už deset let

úterý, 31. ledna 2012, 12:05

Žádná žába na prameni, ale naopak pramen inspirace a motivace k literární tvorbě. To je soutěž Psaní pod Černou věží o cenu Jihočeská žabka, kterou už podesáté vyhlásil Jihočeský klub Obce spisovatelů a Jihočeský kraj pro studenty středních a vyšších odborných škol, gymnázií, učilišť a začínající autory od 15 do 20 let.

Desátý ročník literární soutěže Psaní pod Černou věží o Jihočeskou žabku má letos stručné, ale o to širší námětové možnosti nabízející téma „Poprvé“. Každý soutěžící se může zapojit pouze jedním příspěvkem, zaslaným ve třech kopiích s maximálním rozsahem tří rukopisných stran.

Zaslané práce ale nesmí být nikde předtím publikovány, ani přihlášeny do jiné soutěže. Soutěžní práce je možné posílat průběžně na adresu: Jihočeský klub Obce spisovatelů, Žižkova 3, 370 01 České Budějovice. Uzávěrka je stanovena na konec února 2012.

Stejně jako v předchozích letech budou literární díla vyhodnocena porotou, vítězové budou odměněni věcnými cenami a navíc se úspěšné literární výtvory objeví jak ve sborníčku, který vydají organizátoři soutěže, tak v některých veřejných médiích.

V minulých ročnících měli mladí budoucí spisovatelé o soutěž poměrně velký zájem, který byl ovlivněn i atraktivními náměty – v roce 2009 to byl námět „Můj brácha Mácha“, věnovaný Karlu Hynku Máchovi, v roce 2010 znělo zadání soutěže „To snad není pravda!“.

Jak bude mladým literátům připadat zajímavý námět „Poprvé“, to bude známo na jaře, kdy budou na slavnostním setkání všech autorů vyhlášeny výsledky soutěže.

Mimochodem… co třeba téma „Jak jsem poprvé četl Budějckou Drbnu“?

Napsala Lucie Burianová

Kam dál?

Bartoška a spol. včera vyprodali MetropolBartoška a spol. včera vyprodali Metropol

Bartoška a spol. včera vyprodali Metropol

úterý, 31. ledna 2012, 07:54Jiří Bartoška, Zuzana Bydžovská či Nina Divíšková. To jsou nejznámější herecká jména, která se v...

Dámská jízda: Příjemná zastávka v uspěchaném světěDámská jízda: Příjemná zastávka v uspěchaném světě

Dámská jízda: Příjemná zastávka v uspěchaném světě

čtvrtek, 26. ledna 2012, 12:47Ve středu 25. ledna s úspěchem dojela do cíle první letošní Dámská jízda v budějovickém multikině...

Vyhrajte čtyři volňásky na Dámskou jízdu v CineStaru!Vyhrajte čtyři volňásky na Dámskou jízdu v CineStaru!

Vyhrajte čtyři volňásky na Dámskou jízdu v CineStaru!

pondělí, 23. ledna 2012, 11:40Tuto středu 25. ledna se v českobudějovickém multikině CineStar uskuteční první letošní Dámská...

© 2011 - 2018 TRIMA CB, s. r. o

Zavřít reklamu

Reklamní sdělení