Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Jihočeské památky budou mít ve svátek otevřeno

čtvrtek, 23. října 2014, 18:48

O víkendu, ve státní svátek 28. října i ve zbývající podzimní prázdninové dny budou mít jihočeské památky otevřeno. K návštěvě zve i Úřad vlády do vily manželů Benešových v Sezimově Ústí, bude ale otevřena jen o víkendu. Program na volné dny nabízí také některé rekreační areály.

„Letošní návštěvnická sezona na hradech, zámcích a dalších památkách vyvrcholí o nadcházejícím prodlouženém prázdninovém víkendu,“ řekla mluvčí Národního památkového ústavu Jitka Skořepová.

„Ke stylovému rozloučení patří hradní slavnosti v Nových Hradech nebo kostýmované večerní procházky zámkem v Třeboni. V den státního svátku budou mít otevřeno všechny památky, některé mimořádně přivítají návštěvníky i v pondělí 27. října nebo ve středu 29. října,“ dodala.

Podzimní hradní slavnosti v Nových Hradech na Českobudějovicku začnou v sobotu dopoledne a připomenou někdejšího purkrabího Jana Zúbka. Nabídnou historický šerm, dobový tanec i hudbu, divadlo, hry a řemeslné výrobky.

V sobotu večer se mohou zájemci vydat v Třeboni na večerní procházku Tajemným ztemnělým zámkem za Schwarzenbergy. Netradiční kostýmované prohlídky budou tři a je na ně nutná rezervace. Na neděli chystá kastelán Večer s Petrem Vokem, Bílou paní a s nádechem tajemné alchymie.

Na zámku Hluboká budou moci zájemci v sobotu 25. října a také v úterý 28. října v podvečer mimořádně zavítat do zámecké zbrojnice.

O víkendu a ve státní svátek bude na všech jihočeských památkách spravovaných NPÚ otevřeno podle obvyklých návštěvních hodin, mimořádně bude otevřeno v pondělí na zámku Kratochvíle a hradech Landštejn a Nové Hrady a v klášteře Zlatá Koruna.

Ve středu 29. října, kdy mají děti prázdniny, bude mimořádně otevřeno na zámcích v Třeboni, Hluboké, v Českém Krumlově i Jindřichově Hradci a také na hradech Zvíkov, Rožmberk, Nové Hrady i ve Zlaté Koruně. Zámek Třeboň a Schwarzenberská hrobka budou otevřené až do 2. listopadu.

Zábavné odpoledne pro rodiče s dětmi připravili na sobotu v Lipně nad Vltavou. Čeká je tam Velká podzimní výprava s výstupem na Stezku korunami stromů, slalomem mezi dýněmi na koloběžkách i opékání buřtů.

Zdroj: ČTK
Foto: www.hrad-novehrady.eu

O čem píše Drbna.cz

FOTO, VIDEO: Kočka, pes i kráva, mají svoje práva! Volali lidé v rámci pochodu za práva zvířatFOTO, VIDEO: Kočka, pes i kráva, mají svoje práva! Volali lidé v rámci pochodu za práva zvířat

FOTO, VIDEO: Kočka, pes i kráva, mají svoje práva! Volali lidé v rámci pochodu za práva zvířat

Dnes, 10:29V Praze se v sobotu sešli milovníci a ochránci zvířat ze všech koutů České republiky. Uskutečnil se...

Ministerstvo kultury dávalo dotace složitě a neefektivněMinisterstvo kultury dávalo dotace složitě a neefektivně

Ministerstvo kultury dávalo dotace složitě a neefektivně

Dnes, 09:06Ministerstvo kultury (MK) v letech 2016 až 2018 rozdělovalo peníze na kulturní aktivity složitě,...

Česká pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaciČeská pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaci

Česká pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaci

neděle, 18. srpna 2019, 18:09Česká pošta potřebuje podle premiéra Andreje Babiše (ANO) restrukturalizaci, kterou by měli...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o