Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Jihočeský jazzový festival s Richardem Bonou na open air scéně

středa, 6. srpna 2014, 09:54

Celoroční projekt, převážně jazzových koncertů, s názvem Jihočeský jazzový festival - ČEZ 2014 představí světové kapely na letních scénách v Českých Budějovicích na Piaristickém náměstí (15. a 16. srpna) a jeden podvečer na Masarykově náměstí v Třeboni (14. srpna).

Stejně jako v každém ze tří předchozích ročníků se divákům představí různé podoby jazzové hudby v podání špičkových hudebníků jako je Richard Bona, Dave Douglas, Ian Ritchie, Sisa Feherová a další.

Jihočeský jazzový festival je projekt, který do jižních Čech přináší kvalitní hudbu v průběhu celého roku a letní open air scéna je jeho středobodem.

Tváří letošní letní části festivalu je Richard Bona, zpívající basový kytarista, který do Českých Budějovic přiveze zbrusu nový projekt jazzu, flamenca a africké hudby. Na pódiu se objeví osm hudebníků a dvě zpěvačky a tanečnice s programem, který byl poprvé představen veřejnosti na konci května tohoto roku ve Španělsku. Ve střední Evropě ještě uveden nebyl.

Bona je jedním z nejvytíženějších hudebníků planety. Jeho jméno figuruje v dlouhé řadě nahrávek či spoluprací s dalšími hvězdami jazzu i populární hudby jako je Bobby McFerrin, Mike Stern, Raul Midon, Joe Zawinul. Richard Bona vystupuje na pódiích od pěti let na vlastnoručně dělané nástroje a tvrdí se o něm, že dokáže zahrát na jakýkoliv nástroj.

Moderní současný jazz na open air festivalu zastupuje Dave Douglas, jeden z nejlepších a nejvšestrannějších trumpetistů světa, který přiváží neméně skvělý kvintet.

Iana Richthieho poslouchali na turné Dark side of the Moon desítky tisíc lidí, teď se můžete do jeho saxofonu zaposlouchat i vy.

Program letního festivalu

10. srpna - České Budějovice (Café Hostel) - 20:00 / vstup volný

 • Warm up: kapela JJZ 2014

14. srpna - Třeboň (Masarykovo náměstí) - 17:30 / vstup volný

 • Bobesh (České Budějovice) - smooth jazz
 • Sisa Feher Quartet aka Fehero Rocher (SK) - jazz, soul
 • Ian Richie´s Soho Project (UK/CZ) - jazz, funky

15. srpna - České Budějovice (Piaristické náměstí) - 17:00

 • Season Match (České Budějovice) - pop jazz
 • Ian Richie´s Soho Project (UK/CZ) - jazz, funky
 • Dave Douglas Quintet (USA) - modern jazz
 • 22:30 afterparty v klubu Highway 61 s kapelou Groovin High

16. srpna - České Budějovice (Piaristické náměstí) - 17:00 / vstupné 100 Kč (platí na oba dva dny)

 • Musiquarium (České Budějovice) - soul jazz orchestra
 • Markovič Funky Family (CZ/SK/CUBA) - funky
 • Richard Bona "Flamenco Project" (USA/Spain) - jazz, flamenco, afro music
 • 22:30 afterparty v klubu Highway 61 s kapelou Štěpán Markovič South Bohemia All Stars Band

Soutěž o vstupenky

Díky soutěži s Budějckou Drbnou můžete vyhrát šest volných vstupenek na festivalový program v Českých Budějovicích. K účasti stačí prostřednictvím formuláře zodpovědět do středy 13. srpna následující otázku a pak už jen čekat na slosování, které proběhne bezprostředně poté. Lístky si pak mezi sebe rozdělí rovným dílem tři čtenáři, každý tedy dostane dva lupeny.

Podmínkou účasti v soutěži je vyplnění jména a kontaktních údajů. Ty budou využity pouze pro potřeby redakce v rámci této soutěže.

SOUTĚŽ SKONČILA

Hlavní hvězda Jihočeského jazzového festivalu Richard Bona pochází z Kamerunu. Správně je tedy možnost B.

Dvě volné vstupenky vyhrávají čtenáři Dagmar Rychtaříková, Renata Alvarez a Pavel Fajtl. Blahopřejeme!

Tisková zpráva
www.jcjf.cz

O čem píše Drbna.cz

VIDEO: Na Sibiři hasiči dál bojují s plameny, většinu však nechávají býtVIDEO: Na Sibiři hasiči dál bojují s plameny, většinu však nechávají být

VIDEO: Na Sibiři hasiči dál bojují s plameny, většinu však nechávají být

pondělí, 19. srpna 2019, 14:33Ruští hasiči během posledních čtyřiadvaceti hodin uhasili lesní požáry na ploše téměř 27 tisíc...

ČSSD trvá na Šmardovi, kandidáta na ministra měnit nehodláČSSD trvá na Šmardovi, kandidáta na ministra měnit nehodlá

ČSSD trvá na Šmardovi, kandidáta na ministra měnit nehodlá

pondělí, 19. srpna 2019, 14:05Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes vicepremiérovi Janu Hamáčkovi (ČSSD) zopakoval, že stojí o to, aby...

Limit doplatků na léky pro invalidní důchodce bude 500 korunLimit doplatků na léky pro invalidní důchodce bude 500 korun

Limit doplatků na léky pro invalidní důchodce bude 500 korun

pondělí, 19. srpna 2019, 13:59Ochranný limit doplatků na léky na recept bude od roku 2020 pro invalidní důchodce 3. stupně 500...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o