Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Jiří Lábus uvede Hydrobestiář v galerii Hrozen...

středa, 15. června 2011, 13:45

Výstavu pastelů TŘEBOŇSKÝ HIDROBESTIÁŘ z cyklu ŽIVOČICHOPIS malíře Tomáše Paula můžete ode dneška až do soboty 9. července zhlédnout v českobudějovické Galerii Hrozen. Vernisáž se uskuteční dnes od 17 hodin, výstavu uvede člen Studia Ypsilon pan Jiří Lábus.

Výtvarník Tomáš Paul (*1947 v Praze) vystudoval střední uměleckoprůmyslovou školu v Praze obor scénografie a Divadelní akademii múzických umění v Praze, katedru scénografie u profesora Tröstera. Od roku 1978 je Paul tzv.  na „volné noze", meritem jeho tvorby je spolupráce s architekty v oblasti výstavnictví, audiovizuální tvorby, interiérové a designérské tvorby, dále divadelní scénografická a filmová animovaná tvorba. Malováním vývěsních štítů a malovaného nábytku se pražský výtvarník pokoušel principiálně obnovit tradici objektů v památkovém prostředí jako soudobou atraktivitu.

V současnosti se věnuje především volné autorské tvorbě, objevuje metody instinktivního vnímání světa a metodu sebereflexe.  Z toho vznikají neuzavřené cykly  - "Tušení ztraceného ráje" - "Magické krajiny", dále plastické objekty vytvářené intuitivní metodou dotyků s materiálem - papíru, jako nosiče energie a archetypální paměti - cyklus "Objekty a Oltáře" a cyklus světelných objektů – „Doteky světla“. Dalším neuzavřeným cyklem je „Živočichopis“, aneb v „Cimrmanovském duchu“ pojatá přehlídka autorem objevovaných a dokumentovaných nových druhů živočichů z hlubin. Spolupracoval například s divadly Laterna Magika Praha, Jihočeským divadlem v Českých Budějovicích, Divadlem Labyrint Praha.

V Galerii Hrozen vystavuje Tomáš Paul svá díla již podruhé. Tato  galerie se od roku 1998, kdy vznikla, zaměřuje na prezentaci děl špičkových tuzemských a zahraničních grafiků, ilustrátorů, grafických designérů a karikaturistů od šedesátých let po současnost. Každoročně je věnován prostor také významným jihočeským autorům. Za svou třináctiletou  působnost připravila Galerie Hrozen na 80 autorských a tematicky zaměřených výstav. Svá díla zde představili například Adolf Born, Jiří Kolář, Zdenka Kabátová Táborská, Jaroslav Sůra, Eva Hašková, Jindra Čapek, Dušan Polakovič, Karel Valter a další. 

Autor: Olga Píšová, Budějcká Drbna

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdiČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Dnes, 11:59Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi...

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladněPRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Dnes, 11:06Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá....

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karetPodvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Dnes, 07:19Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o