Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Budějcká Drbna

Jiří Lábus uvede Hydrobestiář v galerii Hrozen...

středa, 15. června 2011, 13:45

Výstavu pastelů TŘEBOŇSKÝ HIDROBESTIÁŘ z cyklu ŽIVOČICHOPIS malíře Tomáše Paula můžete ode dneška až do soboty 9. července zhlédnout v českobudějovické Galerii Hrozen. Vernisáž se uskuteční dnes od 17 hodin, výstavu uvede člen Studia Ypsilon pan Jiří Lábus.

Výtvarník Tomáš Paul (*1947 v Praze) vystudoval střední uměleckoprůmyslovou školu v Praze obor scénografie a Divadelní akademii múzických umění v Praze, katedru scénografie u profesora Tröstera. Od roku 1978 je Paul tzv.  na „volné noze", meritem jeho tvorby je spolupráce s architekty v oblasti výstavnictví, audiovizuální tvorby, interiérové a designérské tvorby, dále divadelní scénografická a filmová animovaná tvorba. Malováním vývěsních štítů a malovaného nábytku se pražský výtvarník pokoušel principiálně obnovit tradici objektů v památkovém prostředí jako soudobou atraktivitu.

V současnosti se věnuje především volné autorské tvorbě, objevuje metody instinktivního vnímání světa a metodu sebereflexe.  Z toho vznikají neuzavřené cykly  - "Tušení ztraceného ráje" - "Magické krajiny", dále plastické objekty vytvářené intuitivní metodou dotyků s materiálem - papíru, jako nosiče energie a archetypální paměti - cyklus "Objekty a Oltáře" a cyklus světelných objektů – „Doteky světla“. Dalším neuzavřeným cyklem je „Živočichopis“, aneb v „Cimrmanovském duchu“ pojatá přehlídka autorem objevovaných a dokumentovaných nových druhů živočichů z hlubin. Spolupracoval například s divadly Laterna Magika Praha, Jihočeským divadlem v Českých Budějovicích, Divadlem Labyrint Praha.

V Galerii Hrozen vystavuje Tomáš Paul svá díla již podruhé. Tato  galerie se od roku 1998, kdy vznikla, zaměřuje na prezentaci děl špičkových tuzemských a zahraničních grafiků, ilustrátorů, grafických designérů a karikaturistů od šedesátých let po současnost. Každoročně je věnován prostor také významným jihočeským autorům. Za svou třináctiletou  působnost připravila Galerie Hrozen na 80 autorských a tematicky zaměřených výstav. Svá díla zde představili například Adolf Born, Jiří Kolář, Zdenka Kabátová Táborská, Jaroslav Sůra, Eva Hašková, Jindra Čapek, Dušan Polakovič, Karel Valter a další. 

Autor: Olga Píšová, Budějcká Drbna

Kam dál?

Útočníci zkopali na Sokolském ostrově mladíka do krveÚtočníci zkopali na Sokolském ostrově mladíka do krve

Útočníci zkopali na Sokolském ostrově mladíka do krve

úterý, 14. června 2011, 08:00Neznámí agresivní útočníci napadli v noci na pondělí skupinku mladých lidí na Sokolském ostrově v...

Jižní spojka? Nesmysl, který odmítáme, řekli Budějčáci.Jižní spojka? Nesmysl, který odmítáme, řekli Budějčáci.

Jižní spojka? Nesmysl, který odmítáme, řekli Budějčáci.

pondělí, 13. června 2011, 21:06V zasedací místnosti zastupitelstva na budějovické radnici 13.6.2011 proběhlo jednání o návrhu...

Na Hluboké padl nový Český rekordNa Hluboké padl nový Český rekord

Na Hluboké padl nový Český rekord

pondělí, 13. června 2011, 18:53 Mažoretky Hlubocké Princezny připravily na páteční odpoledne skvělou akci jak pro děti z týmu,...

© 2011 - 2018 TRIMA CB, s. r. o