Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Budějcká Drbna

Kauza AJG - vyjádření pana Berkovského

pátek, 27. května 2011, 11:23

Přinášíme vám vyjádření Petra Berkovského, pověřeného řízením AJG, ke kauze obvinění, že "Alšovka" vystavuje falzifikáty obrazů malířky Gončarovové.

"Celou kauzu vnímám jako velice znepokojivou. Padla velice závažná obvinění. Podle mých informací se vše odvíjí od ve čtvrtek zveřejněného článku na www stránkách ARTALK.CZ. Jde o článek: Gončarovová - případ pro policii.

Ale stejně jako pisatel, který se mimochodem ani nepodepsal, se mohu ptát ve stejném duchu. Jak dospěli znalci z Treťjakovské galerie k závěru, že 60-70% děl jsou falza? Měli je v „ruce“ a zkoumali je? AJG má k dispozici posudky od renomovaných odborníků na dílo ruské avantgardní umělkyně Natálie Gončarovové potvrzující pravost celého vystaveného souboru. Zatím není jediný důvod domnívat se o opaku. Že tyto posudky někdo zpochybňuje je jiná otázka a její zodpovězení bude jistě předmětem dalšího konání.

Kurátor , kolega Mgr. Vlastimil Tetiva, je v současné době v zahraničí na dovolené. Po svém návratu jistě uvede na pravou míru dohady a nejasnosti množící se kolem přípravy a realizace této výstavy."

Autor: Petr Berkovský, pověřený řízením AJG

Reakce BD: Která pojišťovna by pojistila falzifikáty na stovky milionů Kč, bez toho, aniž by si sama ověřila jejich pravost ?

ČTĚTE TAKÉ: Budějovice hostí mimořádnou výstavu Natálie Gončarové

výstava Natálie Gončarovévýstava Natálie Gončarovévýstava Natálie Gončarové

Kam dál?

OCEÁN vystoupil v mateřských BudějcíchOCEÁN vystoupil v mateřských Budějcích

OCEÁN vystoupil v mateřských Budějcích

pátek, 27. května 2011, 11:21Takřka po necelých 19 letech jsem se s radostí dostal na koncert své oblíbené skupiny OCEÁN. Na...

V Budějovicích zmizí herny z okolí školV Budějovicích zmizí herny z okolí škol

V Budějovicích zmizí herny z okolí škol

pátek, 27. května 2011, 08:43Českobudějovičtí zastupitelé ve čtvrtek schválili novou vyhlášku o stanovení míst a času, ve kterém...

Hokejisté prohráli u Malého jezu se Slavií 1:4Hokejisté prohráli u Malého jezu se Slavií 1:4

Hokejisté prohráli u Malého jezu se Slavií 1:4

čtvrtek, 26. května 2011, 22:10V rámci přípravy včera odehráli hokejisté českobudějovického Mountfieldu fotbalové utkání u Malého...

© 2011 - 2018 TRIMA CB, s. r. o