Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Kdo má šanci získat dotaci na kulturu v Budějcích?

úterý, 3. ledna 2012, 15:46

Otázky, související s kulturou v Budějcích, patří k často diskutovaným a neméně často kontroverzním námětům. Ke všem dosavadním otázkám včetně té zásadní – Kdy se stanou Budějce městem kreativního průmyslu? – přibyla další: Kdo má šanci získat dotaci od města na kulturu ve městě?

Rada města na svém jednání schválila Pravidla dotačního programu na podporu kultury v roce 2012. Program je rozdělen do pěti námětových okruhů - Celoroční činnost, Reprezentace města, Kulturní projekty, Klubová scéna a Léto ve městě.

V oblasti podpory celoroční činnosti je cílem města podpora tanečních, folklórních, pěveckých, hudebních či dramatických souborů, spolků a subjektů, které se věnují své činnosti v Budějcích kontinuálně po celý rok.

Okruh Reprezentace města je určen subjektům, které se zúčastní různých žánrových soutěží, festivalů a prestižních akcí v zahraničí nebo na významné republikové úrovni.

Oblast Kulturní projekty je směřována k podpoře realizace kulturních událostí, které zásadním způsobem rozšiřují kulturní program v Budějcích, akcí, které iniciují zapojení vysokoškolských studentů do kulturního života ve městě, projektů, které oživují veřejný prostor města a také vícedenních akcí, které udržují a rozšiřují tradici kulturních aktivit v Budějcích.

Čtvrtý okruh chce podpořit klubovou činnost a pátý okruh je specifikován pro letní období – od 15. června do 1. září 2012 a kulturní akce v lokalitě centra, zejména ve venkovním veřejném prostoru, na náměstí Přemysla Otakara II., na Piaristickém náměstí, u KD Slávie, na Sokolském ostrově a tak dále.

Prioritní jsou představení pouličního divadla, koncerty, přehlídky a jiné. Tato oblast je zaměřena jak na oživení kultury v letních měsících pro obyvatele Budějc, tak pro zvýšení atraktivity pobytu turistů ve městě. Záměrem je vytvoření multižánrové nabídky s podmínkou spolupráce zúčastněných subjektů a koordinace propagace a produkce.

Celkem jsou na dotace pro kulturu z rozpočtu města pro rok 2012 vyčleněny čtyři miliony korun. Žádosti o dotace mohou kulturní subjekty – občanská sdružení, fyzické i právní osoby, obecně prospěšné společnosti a další – podávat od 16. prosince 2011 do 23. ledna 2012. O přidělení dotací rozhodne rada města v průběhu února a března.

O dotace na kulturní činnost nebo akce se mohou ucházet nejen výše zmíněné subjekty, ale také příspěvkové organizace zřizované městem, jejichž provoz a činnost jsou financovány z rozpočtu města. Je otázkou, jestli by akce pro městskou kulturu neměly realizovat ze svých standardních, městem sanovaných rozpočtů, a prostor pro získání dotací nechat těm subjektům, které takové finanční zajištění nemají?

O čem píše Drbna.cz

STUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procentSTUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procent

STUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procent

Dnes, 11:51Podíl neobydlených bytů na celkovém bytovém fondu v Praze jsou nižší jednotky procent. Vyplývá to...

Zeman vyznamená Klause či Kusturicu, Babiš již seznam podepsalZeman vyznamená Klause či Kusturicu, Babiš již seznam podepsal

Zeman vyznamená Klause či Kusturicu, Babiš již seznam podepsal

Dnes, 09:47Bývalý prezident Václav Klaus, válečný veterán Emil Boček, srbský filmový režisér Emir Kusturica...

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdiČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

sobota, 19. října 2019, 11:59Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o