Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Kdybych byl architektem... tak by možná Budějce vypadaly jinak

úterý, 9. dubna 2013, 20:32

„Vezmi štětec, tužku, namaluj mi... ale kdepak, žádnou hrušku! Namaluj, co bys postavil, vytvořil, vymyslel, kdybys byl architektem.“ Taková byla výzva pro děti a studenty, kteří svá díla vystavují na výstavě s názvem Kdybych byl architektem v Alšově jihočeské galerii v Hluboké nad Vltavou.

Ve výstavním sále AJG se představuje svět velké fantazie i výtvarného umění - a také velmi zajímavého pohledu na architekturu - na to, jaká je a hlavně jaká by mohla a měla být.

Svá díla představuje téměř padesát jihočeských mateřských, základních, středních i uměleckých škol. A je opravdu na co se dívat. Od nevšedně ztvárněných historických architektonických staveb a prvků přes současnou architekturu až po vizionářské stavby bližší i vzdálené budoucnosti.

Mladí autoři obrázky i trojrozměrnými exponáty vyjadřují nejen svá přání, ale také překvapivě propracované „architektonické“ nápady. Projekt ideální vesnice, město snů, mrakodrap, který je vlastně celým městem, ale i obrázky nebo modely rodinných domů, dětských hřišť, školních dvorů pro sport a hry... Nechybí ani fantazijní Zeď dětství, zajímavé návrhy autobusových zastávek nebo model krajiny se silnicemi, mosty, řekou či železnicí.

Výtvarníci - architekti se zamysleli i nad tím, jak by mohly a měly vypadat Budějce, co nám v našem městě chybí. Jejich díla by mohla být velmi inspirativní pro městské radní a zastupitele. Výstava Kdybych byl architektem v Alšově jihočeské galerii potrvá do 14. dubna.

Výstava Kdybych byl architektem na Hluboké

Výstava Kdybych byl architektem na Hluboké

úterý, 9. dubna 2013, 20:20

Výstava Kdybych byl architektem na HlubokéVýstava Kdybych byl architektem na HlubokéVýstava Kdybych byl architektem na HlubokéVýstava Kdybych byl architektem na HlubokéVýstava Kdybych byl architektem na HlubokéVýstava Kdybych byl architektem na Hluboké

O čem píše Drbna.cz

Slovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva rokySlovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva roky

Slovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva roky

Dnes, 16:02Více než 30 tisíc lidí dorazilo o víkendu na jubilejní dvacátý ročník folklorních slavností...

Vládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorstvíVládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorství

Vládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorství

Dnes, 15:42Vládní protidrogová koordinátorka Jarmila Vedralová čelí podezření, že opsala část své bakalářské a...

Po letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve FranciiPo letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve Francii

Po letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve Francii

Dnes, 14:04Díky intenzivní mezinárodní policejní spolupráci byl muž vypátrán a na základě evropského...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o