Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Knihovna díky své kešce láká všechny příznivce geocachingu

pondělí, 13. října 2014, 09:19

Pro každého, kdo propadl geocachingu je to určitě zajímavá zpráva. Jihočeská vědecká knihovna v Českých Budějovicích se zapojila do hry geocaching a ve svých rozlehlých prostorách ukryla i ona kešku.

Cesta ke kešce povede všechny příznivce geocachingu po půjčovnách a pobočkách knihovny, kde bude nutné získat jednotlivé indicie, aby po jejich vyluštění mohl být úkryt s keškou na závěr odhalen.

Realizátorkou geocachingu v knihovně pod názvem Tour de JVK je knihovnice a fanda do kešek Vendula Medalová-Hůdová, která se touto myšlenkou spolu s vedením knihovny zabývala již delší dobou.

„Chtěli jsme lidi přivést i do poboček, protože si mnozí myslí, že existuje jen ‚vědárna‘ na Lidické, někteří tak nějak tuší, že k ní patří asi i knihovna Na Sadech, ale o tom, že knižní fond je rozesetý i na okrajích města v menších pobočkách, stále řada lidí neví,“ vysvětluje Medalová.

„Využít geocachingu pro objevení knihovny touto částí veřejnosti nám připadalo zajímavé a jsme rádi, že možná tímto způsobem získáme nové příznivce,“ dodává ředitel knihovny Ivo Kareš.

K získání všech potřebných indicií nerozhoduje, na kterou pobočku se vydáte jako první. Není nutné mít čtenářský průkaz, jelikož knihovna je místo veřejné a tudíž přístupné všem. Jediné, co je potřeba dodržovat, jsou výpůjční hodiny, ve kterých jsou jednotlivé půjčovny otevřeny.

Geocaching v knihovně byl spuštěn v rámci Týdne knihoven minulý týden.

Napsala Petra Mašínová
Tisková zpráva

O čem píše Drbna.cz

V čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký JokerV čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký Joker

V čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký Joker

Dnes, 14:51Největší návštěvnost v českých kinech o víkendu zaznamenal stejně jako o týden dřív americký...

VIDEO: Kopání i elektrické výboje. Skrytá kamera zachytila zacházení se zuboženými zvířatyVIDEO: Kopání i elektrické výboje. Skrytá kamera zachytila zacházení se zuboženými zvířaty

VIDEO: Kopání i elektrické výboje. Skrytá kamera zachytila zacházení se zuboženými zvířaty

Dnes, 12:22Při pohledu na video, které od minulého týdne koluje internetem, zůstává rozum stát. Skrytá kamera...

Stát se nemusí omlouvat za výroky Zemana o Peroutkovi, určil soudStát se nemusí omlouvat za výroky Zemana o Peroutkovi, určil soud

Stát se nemusí omlouvat za výroky Zemana o Peroutkovi, určil soud

Dnes, 11:39Stát se prostřednictvím ministerstva financí nemusí omlouvat vnučce novináře Ferdinanda Peroutky za...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o