Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Kompas ukazuje na jih. Do Budějc!

pondělí, 3. října 2011, 08:51

Všechny cestou vedou do Říma?? To je tedy pěkný drb, protože každý Budějčák ví, že všechny cesty vedou do Budějc. A když ne všechny, tak cesty těch, kteří se zajímají o Jižní Čechy jako oblíbenou turistickou destinaci, v pátek 7. října a v sobotu 8.října do Budějc určitě povedou.

Jejich cílem bude konkrétně Dům kultury Metropol, ve kterém se bude konat už 4. ročník veletrhu zážitků, možností a vizí cestovního ruchu s názvem Jihočeský kompas. Na veletrhu se představí města i turistické regiony,které budou prezentovat své typické zajímavosti,  novinky v cestovním ruchu a atraktivní nápady, které by měly přilákat další nové návštěvníky. Jihočeský  kompas nabídne návštěvníkům informace o možnostech  dovolených a výletů v jižních Čechách, a to v jakoukoliv roční dobu pro všechny věkové kategorie.Letos na veletrhu cestovního ruchu vystavuje nebo se nějakým způsobem prezentuje přes 80 subjektů od rodinných penzionů přes hotely a jihočeské památkové subjekty až po relaxační a wellnes centra..

Součástí Jč. kompasu bude také atraktivní doprovodný program pro všechny věkové kategorie, např. ovocnářský a řemeslný trh, různá cestovatelská vyprávění, hudební produkce či folklórní soutěž Jihočeská panenka. Svou účast na letošním ročníku přislíbili i mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří a agentur Tomio Okamura či publicista Ivo Šmoldas.

Velmi přitažlivou novinkou letošního veletrhu bude mobilní farmářský trh „Chutná hezky jihočesky“, který nabídne kvalitní jihočeské potraviny, zejména ovoce, zeleninu, mléčné, pekařské a masné výrobky.  V sobotu se návštěvníci Kompasu mohou těšit na ochutnávky z kuchyně Petra Stupky a nabídku stánků s jihočeskými specialitami ve vstupní hale Metropolu. Gastronomickou část veletrhu bude jistit restaurace Metropol s nabídkou zvěřinových specialit a pokrmy ze zabíjačky.

Jediný kompas, který míří na jihJediný kompas, který míří na jihChutná hezky. Jihočesky.

O čem píše Drbna.cz

V čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký JokerV čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký Joker

V čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký Joker

Dnes, 14:51Největší návštěvnost v českých kinech o víkendu zaznamenal stejně jako o týden dřív americký...

VIDEO: Kopání i elektrické výboje. Skrytá kamera zachytila zacházení se zuboženými zvířatyVIDEO: Kopání i elektrické výboje. Skrytá kamera zachytila zacházení se zuboženými zvířaty

VIDEO: Kopání i elektrické výboje. Skrytá kamera zachytila zacházení se zuboženými zvířaty

Dnes, 12:22Při pohledu na video, které od minulého týdne koluje internetem, zůstává rozum stát. Skrytá kamera...

Stát se nemusí omlouvat za výroky Zemana o Peroutkovi, určil soudStát se nemusí omlouvat za výroky Zemana o Peroutkovi, určil soud

Stát se nemusí omlouvat za výroky Zemana o Peroutkovi, určil soud

Dnes, 11:39Stát se prostřednictvím ministerstva financí nemusí omlouvat vnučce novináře Ferdinanda Peroutky za...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o