Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Kotvě se na lepší časy neblýská, kinu opět chybí peníze

úterý, 27. srpna 2013, 12:54

Stejně jako vloni má českobudějovické kino Kotva problém utáhnout celoroční provoz. Zastupitelé proto budou na svém zářijovém zasedání hlasovat, zda město dá kinu další finanční injekci. Záměr neinvestiční dotace ve výši 250 tisíc korun už schválila rada města.

Provozovatel kina Kotva Jan Turinský upozorňoval představitele města již na začátku letošního roku, že částka 1,2 milionu korun na provoz nestačí. „Domluvili jsme se s ním, že kino bude do září provozovat a v případě nepříznivé bilance se na nás obrátí,“ sdělila Budějcké Drbně náměstkyně primátora Ivana Popelová.

Podle ní za špatnou ekonomickou situaci Kotvy může především obchodní politika distribuční společnosti Falcon, která je majetkově spřízněna se sítí multikin a menším kinům umožňuje promítat premiéry jejich filmů až s několikadenním zpožděním. „A také letos nebylo v kinech tolik filmových hitů, které by tam přitáhly diváky,“ jmenovala další z důvodů nižší návštěvnosti Ivana Popelová.

Jedním z věrných návštěvníků Kotvy je Dalibor Janoušek. „Pro nás, co bydlíme poblíž Lidické, je tohle kino perfektně dostupné. Navíc máme se ženou rádi to přátelské prostředí, při promítání nám nikdo nešustí u hlavy s igelitovými pytlíky,“ říká Budějčák, jenž pravidelně navštěvuje i letní kino v Háječku.

Zároveň poukazuje na několikanásobně vyšší dotaci, kterou z městské kasy dostává Jihočeské divadlo. „Myslím si, že město by mělo Háječek a Kotvu podporovat i nadále, vždyť je poslední tradiční kino v Budějcích,“ vzpomíná Janoušek na dobu, kdy ve městě ještě fungovala kina Vesmír, Jas, Kotva a Mír. „Přesto je podle mého názoru provoz Kotvy dlouhodobě neudržitelný,“ dodává skleslým hlasem.

O čem píše Drbna.cz

Dětské fixy: Každé třetí propadly kvůli nežádoucím látkámDětské fixy: Každé třetí propadly kvůli nežádoucím látkám

Dětské fixy: Každé třetí propadly kvůli nežádoucím látkám

Dnes, 15:42Zatímco děti mívají z malování fixy čirou radost, rodiče často děsí, z jakých povrchů bude potřeba...

VIDEO: Česká policie pomáhá už devátým rokem v Bosně a HercegoviněVIDEO: Česká policie pomáhá už devátým rokem v Bosně a Hercegovině

VIDEO: Česká policie pomáhá už devátým rokem v Bosně a Hercegovině

Dnes, 14:14Policejní potápěči devátým rokem pomáhají při obnově Bosny a Hercegoviny. Díky jejich vysoké...

FOTO: Okupanti u viaduktu mířili na lidi samopaly, psala před jedenapadesáti lety Jihočeská PravdaFOTO: Okupanti u viaduktu mířili na lidi samopaly, psala před jedenapadesáti lety Jihočeská Pravda

FOTO: Okupanti u viaduktu mířili na lidi samopaly, psala před jedenapadesáti lety Jihočeská Pravda

Dnes, 13:52Sovětské tanky v ulicích Českých Budějovic, vojáci Německé demokratické republiky a strach na...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o