Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Budějcká Drbna

Krásné trhy, krásné počasí

pondělí, 12. září 2011, 12:22

V pátek jsme vás naši milí čtenáři pozvali na novou prodejní akci Trh U vrby. A protože se nám program na pozvánce zdál zajímavý, přišli jsme se dnes na tento nový budějcký trh podívat s fotoaparátem. Zejména proto, abychom inspirovali k jeho návštěvě v některém z dalších termínů ty z vás, kteří na něj v sobotu nevyrazili.

Pozvat je totiž na co, protože se nejednalo pouze o klasický trh se stánky, které známe z jiných budějckých míst, neboť součástí trhu byly i doprovodné akce pro malé děti. Byla to například tvůrčí dílna a loutkové divadlo s pohádkou O červené Karkulce. 

Dále nás zajímalo, proč dali prodejci přednost právě tomuto trhu. Popovídali jsme si tedy s panem Šůsem, který se pravidelně zúčastňoval klasických sobotních trhů na Piaristickém náměstí se svým kořením. Ten nám sdělil, že na zmíněném trhu skončil proto, že jako prodejní stánek má v podstatě své dodávkové auto a s ním na Piaristické náměstí nesměl. Vyzkoušel tedy Farmářské trhy, ale když po něm chtěl pořadatel za jeden den nájemné 1.100,- Kč, skončil i tam. 

Na Thy U vrby se hodlá vypravovat pravidelně, takže těm, kterým chyběla jeho velmi žádana česneková pasta nezbývá nic jiného, než se sem za ním vypravit. Věřte, že se to vyplatí i kvůli ostatní prodejcům, kteří dnes nabízeli své zboží, či zajímavé pokrmy jakými byla například dýňová polévka, či domácí zázvorová limonáda.

Bylo toho k vidění ovšem daleko více, jak se sami můžete přesvědčit z naší fotogalerie. Drbničku navíc těší, že na trhy zavítalo v krásném počasí mnoho lidí, kteří se o jejich konání dozvěděli z pozvánky uveřejněné na jejích webových stránkách.

Autor: Bezdný Frank

Trhy U vrby

Trhy U vrby

pondělí, 12. září 2011, 11:27

Napsal Hawky

Trhy U vrbyTrhy U vrbyTrhy U vrby

Kam dál?

Projekt „Jižní spojka“ opět aktuální!Projekt „Jižní spojka“ opět aktuální!

Projekt „Jižní spojka“ opět aktuální!

pondělí, 12. září 2011, 07:33V červnu rozbouřil budějcké veřejné mínění záměr vybudovat tzv. obchvat – Jižní spojku - , jehož...

Trh U vrby – nový farmářsko-řemeslný trh v BudějovicíchTrh U vrby – nový farmářsko-řemeslný trh v Budějovicích

Trh U vrby – nový farmářsko-řemeslný trh v Budějovicích

pátek, 9. září 2011, 09:37Ledové čaje mnoha chutí, klobásku s kyselým zelím, křupavé jihočeské zelňáčky, nebo jemnou dýňovou...

Jihostroj přivítal posilu z Venezuely. Bude nosit dres s jedničkouJihostroj přivítal posilu z Venezuely. Bude nosit dres s jedničkou

Jihostroj přivítal posilu z Venezuely. Bude nosit dres s jedničkou

čtvrtek, 8. září 2011, 14:05Venezuelan už je tady! Andy Agustin Rojas Guevara ve středu vystoupil z letadla v Praze a spolu s...

© 2011 - 2018 TRIMA CB, s. r. o