Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Krásné trhy, krásné počasí

pondělí, 12. září 2011, 12:22

V pátek jsme vás naši milí čtenáři pozvali na novou prodejní akci Trh U vrby. A protože se nám program na pozvánce zdál zajímavý, přišli jsme se dnes na tento nový budějcký trh podívat s fotoaparátem. Zejména proto, abychom inspirovali k jeho návštěvě v některém z dalších termínů ty z vás, kteří na něj v sobotu nevyrazili.

Pozvat je totiž na co, protože se nejednalo pouze o klasický trh se stánky, které známe z jiných budějckých míst, neboť součástí trhu byly i doprovodné akce pro malé děti. Byla to například tvůrčí dílna a loutkové divadlo s pohádkou O červené Karkulce. 

Dále nás zajímalo, proč dali prodejci přednost právě tomuto trhu. Popovídali jsme si tedy s panem Šůsem, který se pravidelně zúčastňoval klasických sobotních trhů na Piaristickém náměstí se svým kořením. Ten nám sdělil, že na zmíněném trhu skončil proto, že jako prodejní stánek má v podstatě své dodávkové auto a s ním na Piaristické náměstí nesměl. Vyzkoušel tedy Farmářské trhy, ale když po něm chtěl pořadatel za jeden den nájemné 1.100,- Kč, skončil i tam. 

Na Thy U vrby se hodlá vypravovat pravidelně, takže těm, kterým chyběla jeho velmi žádana česneková pasta nezbývá nic jiného, než se sem za ním vypravit. Věřte, že se to vyplatí i kvůli ostatní prodejcům, kteří dnes nabízeli své zboží, či zajímavé pokrmy jakými byla například dýňová polévka, či domácí zázvorová limonáda.

Bylo toho k vidění ovšem daleko více, jak se sami můžete přesvědčit z naší fotogalerie. Drbničku navíc těší, že na trhy zavítalo v krásném počasí mnoho lidí, kteří se o jejich konání dozvěděli z pozvánky uveřejněné na jejích webových stránkách.

Autor: Bezdný Frank

Trhy U vrby

Trhy U vrby

pondělí, 12. září 2011, 11:27

Napsal Hawky

Trhy U vrbyTrhy U vrbyTrhy U vrby

O čem píše Drbna.cz

Zafranović chystá film o Dubčekovi, Brežněva ztvární DepardieuZafranović chystá film o Dubčekovi, Brežněva ztvární Depardieu

Zafranović chystá film o Dubčekovi, Brežněva ztvární Depardieu

Dnes, 17:15Slovenský scenárista Karol Hlávka a chorvatský režisér Lordan Zafranović připravují celovečerní...

Denně dělám i třináct operací, říká plastický chirurg MěšťákDenně dělám i třináct operací, říká plastický chirurg Měšťák

Denně dělám i třináct operací, říká plastický chirurg Měšťák

Dnes, 09:50I třináct operací denně stihne plastický chirurg Jan Měšťák, který v pondělí oslaví 75. narozeniny....

Cibule stojí dvojnásobek než loni, zdražil i květák či bramboryCibule stojí dvojnásobek než loni, zdražil i květák či brambory

Cibule stojí dvojnásobek než loni, zdražil i květák či brambory

Dnes, 09:45Cibule stojí v obchodech dvojnásobek než loni, o více než polovinu zdražily květák, brambory a...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o