Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Kredance oslaví druhé narozeniny Kabaretem 30. let

středa, 19. září 2012, 07:29

Tento pátek 21. září od 20 hodin bude Kredance slavit své druhé narozeniny. A jak jinak oslavit narozeniny tanečního prostoru, než pořádnou dávkou tance a veselí.

V loňské sezoně jste se mohli v Kredanci setkat s tancem Lindy Hop, který se formoval ve 20. a 30. letech minulého století. Kredance pokračuje v připomínání dob minulých a připravil si pro vás velkolepý kabaretní večírek složený z tanečních, hudebních a kouzelnických čísel.

„Rádi bychom tímto večerem představili v Budějcích druh zábavy, který již z naší kulturní scény vymizel, a navázali na tradici kabaretů, které byly tak populární ve 30. letech minulého století. Kabaret byl místem setkání a lehké provokace a také místem, kde se mohlo zapomenout na všední starosti. Tak proč si znovu neudělat takovou radost a kabaret si nepřipomenout?“ říká s úsměvem Markéta Málková, která stojí za nápadem oslavit narozeniny Kredance právě Kabaretem.

Oslava to bude ve velkém stylu, a Kredance si do Riegrovy 51 přizval na pomoc i další tanečníky a umělce z Českých Budějovice a okolí. Představí se například tanečníci argentinského tanga, skupina Budside a Sandalfon Dance Company. Večer zpestří italský klavírní virtuos Alessandro La Rocca z Divadla Continuo a zpěvačka a muzikálová herečka Michaela Fojtová.

Ponořte se do veselí, tance a radosti a nechte se unést do světa krásy a lehké dekadence. Vstupné na akci stojí 80 korun, studenti a členové Kredance o.s. zaplatí padesát korun.

Tisková zpráva
Foto: www.kredance.cz

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdiČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Dnes, 11:59Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi...

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladněPRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Dnes, 11:06Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá....

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karetPodvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Dnes, 07:19Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o