Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Kredance se přesouvá do Jihočeského divadla

úterý, 17. března 2015, 13:44

Budějcký otevřený kulturní prostor Kredance se po pěti letech přesouvá. Opouští objekt v Riegrově ulici a přestěhuje se do rekonstruované budovy Jihočeského divadla. Větší festivaly a akce potom chce pořádat na různých místech Českých Budějovic.

Podle jedné ze zakladatelek Kredance Markéty Málkové je důvodem přesunu nevyhovující prostor v Riegrově ulici. „Jihočeské divadlo nám vyšlo vstříc, budeme využívat jeho prostory scény Na půdě, kam se přesunou taneční kurzy,“ uvádí Málková.

Dodala, že ve stávajícím objektu bude Kredance působit do konce letošního května. Otevřený kulturní prostor Kredance je svébytnou a ojedinělou budějckou scénou. Jeho akce navštěvuje měsíčně až několik tisíc lidí. Podílí se například na festivalu Tanec Praha.

„Ve všech projektech chceme dál pokračovat, akorát je nebudeme svazovat s konkrétním prostorem. Vybereme vždy na akci vhodné místo. A tím mohou být třeba i některé ulice nebo prostranství Českých Budějovic,“ říká Málková.    

Kredance stál za tím, že se v minulosti ve městě představily špičky svých oborů. Šlo například o tanečníka Jara Viňarského, divadlo Continuo, taneční duo VerTe, módního návrháře Pavla Berkyho, filmové dokumentaristy Filipa Remundu s Vítem Klusákem a mnoho dalších.

Zdroj: ČTK
Foto: www.kredance.cz

O čem píše Drbna.cz

Česká pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaciČeská pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaci

Česká pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaci

Dnes, 18:09Česká pošta potřebuje podle premiéra Andreje Babiše (ANO) restrukturalizaci, kterou by měli...

Policie vyšetřuje poslankyni Maříkovou kvůli výrokům o migrantechPolicie vyšetřuje poslankyni Maříkovou kvůli výrokům o migrantech

Policie vyšetřuje poslankyni Maříkovou kvůli výrokům o migrantech

Dnes, 18:02Policisté vyšetřují poslankyni SPD z Karlovarského kraje Karlu Maříkovou kvůli jejím výrokům o...

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun rybKvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

sobota, 17. srpna 2019, 20:16Ve dvou pražských rybnících ve Vinoři se vyskytla kapří herpes viróza. Rybáři tak museli utratit na...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o