Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Kredance se přesouvá do Jihočeského divadla

úterý, 17. března 2015, 13:44

Budějcký otevřený kulturní prostor Kredance se po pěti letech přesouvá. Opouští objekt v Riegrově ulici a přestěhuje se do rekonstruované budovy Jihočeského divadla. Větší festivaly a akce potom chce pořádat na různých místech Českých Budějovic.

Podle jedné ze zakladatelek Kredance Markéty Málkové je důvodem přesunu nevyhovující prostor v Riegrově ulici. „Jihočeské divadlo nám vyšlo vstříc, budeme využívat jeho prostory scény Na půdě, kam se přesunou taneční kurzy,“ uvádí Málková.

Dodala, že ve stávajícím objektu bude Kredance působit do konce letošního května. Otevřený kulturní prostor Kredance je svébytnou a ojedinělou budějckou scénou. Jeho akce navštěvuje měsíčně až několik tisíc lidí. Podílí se například na festivalu Tanec Praha.

„Ve všech projektech chceme dál pokračovat, akorát je nebudeme svazovat s konkrétním prostorem. Vybereme vždy na akci vhodné místo. A tím mohou být třeba i některé ulice nebo prostranství Českých Budějovic,“ říká Málková.    

Kredance stál za tím, že se v minulosti ve městě představily špičky svých oborů. Šlo například o tanečníka Jara Viňarského, divadlo Continuo, taneční duo VerTe, módního návrháře Pavla Berkyho, filmové dokumentaristy Filipa Remundu s Vítem Klusákem a mnoho dalších.

Zdroj: ČTK
Foto: www.kredance.cz

O čem píše Drbna.cz

Podle studií je na internetu závislá polovina mladýchPodle studií je na internetu závislá polovina mladých

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

sobota, 21. září 2019, 13:59Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou...

ČSSD zrušila licenci většině místních organizací v OstravěČSSD zrušila licenci většině místních organizací v Ostravě

ČSSD zrušila licenci většině místních organizací v Ostravě

sobota, 21. září 2019, 11:35Většina ostravských místních organizací přišla o licenci. Rozhodlo o tom dnes předsednictvo strany,...

TÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitěTÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitě

TÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitě

sobota, 21. září 2019, 11:29Organizovaný zločin v České republice se za posledních 30 let posunul od krádeží aut, prostituce a...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o