Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Krokodýli ozvláštňují letošní výstavu orchidejí v Metropolu

čtvrtek, 9. dubna 2015, 10:40

Krása a křehkost, kterou v sobě skrývají okouzlující barevné květiny, kontrastují na výstavě orchidejí v DK Metropol s akvárii s krokodýly, kteří byli zapůjčeni ze ZOO v Protivíně. Tradičně uvidíte i terária s exotickým hmyzem a hady. Nádheru rostlin podtrhují i ručně dělané keramické květináče.

Pěstitelé těchto exotických rostlinek si přijdou až do 12. dubna na své ve výstavní síni DK Metropol. Výstava orchidejí je prodejní. Návštěvník si tak může domů odnést téměř každou květinu, která mu padne do oka.

Fakt, že podobná výstava se nedávno konala i v Jihočeském muzeu, zaznamenal pořadatel a náruživý pěstitel těchto barevných krasavic Karel Willinger. „Bohužel už před námi proběhlo několik jiných výstav orchidejí, takže je vidět, oproti loňskému roku, pokles návštěvnosti. Je to škoda, protože zrovna teď mohou návštěvníci vidět květy masožravých rostlin v plné kráse. Také tu letos máme poprvé krokodýly a k vidění jsou i skvosty v podobě malých květinek s názvem Dendrobium cuthbertsonii, které jsem kdysi dovezl z Papuy-Nové Guineje. V té době bylo ještě možné květinu převézt, dnes už se vám to nepovede,“ řekl.

Přímo na místě také zastihnete samotné pěstitele i vystavovatele, kteří vám rádi podají veškeré informace ohledně rostlin, které je možné na výstavě zakoupit. Poradí vám s jejich pěstováním i výběrem.

Krokodýli ozvláštňují letošní výstavu orchidejí v Metropolu

Výstava orchidejí v DK Metropol

čtvrtek, 9. dubna 2015, 11:03

Výstava orchidejí v DK MetropolVýstava orchidejí v DK MetropolVýstava orchidejí v DK MetropolVýstava orchidejí v DK Metropol

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizinceProvozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Dnes, 15:40Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v...

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsmanVarnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Dnes, 12:15Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje...

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromyVIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Dnes, 11:03Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí....

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o