Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Kulturní smršť se tento týden přehnala přes Budějce

sobota, 5. května 2012, 16:39

Také to tolik milujete? Jen tak v tričku, pozdě večer, si to špacírujete domů a jste plni dojmů z dalšího skvělého majálesového dne. I Budějcká Drbna lítá, kde se dá, a nabírá zážitky, o kterých chce své čtenáře informovat.

Ve středu 2. května byla na módní přehlídce Na Sadech. Holky se tu promenádovaly pod širým nebem v originálních modelech od Moniky Štackové, která prostřednictvím této přehlídky představila svou nezávislou tvorbu. Styl jejího oblečení je ženský a romantický s nádechem elegance. Dalšími předváděnými modely byla trika VoCoDe, za jejichž výrobou stojí manželé Klára a Ondřej Muzikovi.

Jako správná drbna se i ta Budějcká zajímá o to, jak správně a co nejlépe mluvit. K tomu perfektně posloužil workshop rétoriky, který se uskutečnil v Solnici. Pod vedením zkušeného rétora, tribuna, truvéra a učitele řeči (a řečí) Jana Nepomuka Piskače se konal malý translatologický večírek, kde i se svými žáky předvedl něco ze svého umu.

Odpoledne se ještě na nábřeží Malše konal Výtvarný workshop – tvorba mapy města. Ten spočíval v malování vlajky Majálesu a mapy Českých Budějovic, kam si mohl každý vlepit nebo přikreslit svůj pohled na město.

Samozřejmě se po celém městě konal opět Studentský jam. Mladé herce, hudebníky, ale i mnoho dalších nadaných a nápaditých studentů mohli kolemjdoucí vidět u Černé věže, Piaristickém náměstí či na nábřeží. Večer pak Drbna vyrazila na koncert kapely Akia b.a, která hraje punk-classical music.

Ve čtvrtek 3. května to na Piaristickém náměstí ožilo, a to když přijelo divadlo Kašpárek v rohlíku. Armáda klaunů bojující proti monopolu Dády Patrasové dlouhodobě, jak se sami prezentují, prokázala, že i dětská hudba může být pořádná párty! Kvalitní nářez v podání pravých českých bejbypankáčů nezklamala malé ani velké diváky. Dětiček bylo opravdu mnoho a všechny se výborně bavily.

V osm hodin začala v Hostelu vernisáž fotografa Libora Fouska a mladé nadané malířky Jany Břehovské. Výstava vznikla tak, že Libor Fousek nafotil fotografie a Jana se jimi inspirovala při tvorbě svých obrazů. Vznikla tak velice povedená kompilace obrazů a fotografie.

„Vždycky jsem vyfotil nějakou fotku a za pár dní se mi ozvala Janča, že podle ní namalovala obraz. Nápad udělat z toho výstavu vznikl zcela spontánně. A Budějovický Majáles k tomu připravil skvělou příležitost,“ řekl Libor Fousek Budějcké Drbně.

Když se návštěvníci dostatečně pokochali, mohli v Hostelu zůstat a poslechnout si duo HUSO, ve kterém kluci spojují libé tóny klarinetu a harmoniky.

Vladimír Sejk z kapely The LiningsVernisáž fotografií Libora Fouska a obrazů Jany BřehovskéNěžné pohlaví během úterní noci v Café Klubu SlavieStudenský jam u Černé věžeStudentský jam na nábřežíJedna ze středečních modelek Ivana FrejlachováTvorba mapy majálesu u slepého koryta řeky MalšeJakub Prüher z kapely Akia b.a.Dětmi zaplněné Piaristické náměstí

O čem píše Drbna.cz

STUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procentSTUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procent

STUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procent

Dnes, 11:51Podíl neobydlených bytů na celkovém bytovém fondu v Praze jsou nižší jednotky procent. Vyplývá to...

Zeman vyznamená Klause či Kusturicu, Babiš již seznam podepsalZeman vyznamená Klause či Kusturicu, Babiš již seznam podepsal

Zeman vyznamená Klause či Kusturicu, Babiš již seznam podepsal

Dnes, 09:47Bývalý prezident Václav Klaus, válečný veterán Emil Boček, srbský filmový režisér Emir Kusturica...

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdiČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

sobota, 19. října 2019, 11:59Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o