Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Kulturní smršť se tento týden přehnala přes Budějce

sobota, 5. května 2012, 16:39

Také to tolik milujete? Jen tak v tričku, pozdě večer, si to špacírujete domů a jste plni dojmů z dalšího skvělého majálesového dne. I Budějcká Drbna lítá, kde se dá, a nabírá zážitky, o kterých chce své čtenáře informovat.

Ve středu 2. května byla na módní přehlídce Na Sadech. Holky se tu promenádovaly pod širým nebem v originálních modelech od Moniky Štackové, která prostřednictvím této přehlídky představila svou nezávislou tvorbu. Styl jejího oblečení je ženský a romantický s nádechem elegance. Dalšími předváděnými modely byla trika VoCoDe, za jejichž výrobou stojí manželé Klára a Ondřej Muzikovi.

Jako správná drbna se i ta Budějcká zajímá o to, jak správně a co nejlépe mluvit. K tomu perfektně posloužil workshop rétoriky, který se uskutečnil v Solnici. Pod vedením zkušeného rétora, tribuna, truvéra a učitele řeči (a řečí) Jana Nepomuka Piskače se konal malý translatologický večírek, kde i se svými žáky předvedl něco ze svého umu.

Odpoledne se ještě na nábřeží Malše konal Výtvarný workshop – tvorba mapy města. Ten spočíval v malování vlajky Majálesu a mapy Českých Budějovic, kam si mohl každý vlepit nebo přikreslit svůj pohled na město.

Samozřejmě se po celém městě konal opět Studentský jam. Mladé herce, hudebníky, ale i mnoho dalších nadaných a nápaditých studentů mohli kolemjdoucí vidět u Černé věže, Piaristickém náměstí či na nábřeží. Večer pak Drbna vyrazila na koncert kapely Akia b.a, která hraje punk-classical music.

Ve čtvrtek 3. května to na Piaristickém náměstí ožilo, a to když přijelo divadlo Kašpárek v rohlíku. Armáda klaunů bojující proti monopolu Dády Patrasové dlouhodobě, jak se sami prezentují, prokázala, že i dětská hudba může být pořádná párty! Kvalitní nářez v podání pravých českých bejbypankáčů nezklamala malé ani velké diváky. Dětiček bylo opravdu mnoho a všechny se výborně bavily.

V osm hodin začala v Hostelu vernisáž fotografa Libora Fouska a mladé nadané malířky Jany Břehovské. Výstava vznikla tak, že Libor Fousek nafotil fotografie a Jana se jimi inspirovala při tvorbě svých obrazů. Vznikla tak velice povedená kompilace obrazů a fotografie.

„Vždycky jsem vyfotil nějakou fotku a za pár dní se mi ozvala Janča, že podle ní namalovala obraz. Nápad udělat z toho výstavu vznikl zcela spontánně. A Budějovický Majáles k tomu připravil skvělou příležitost,“ řekl Libor Fousek Budějcké Drbně.

Když se návštěvníci dostatečně pokochali, mohli v Hostelu zůstat a poslechnout si duo HUSO, ve kterém kluci spojují libé tóny klarinetu a harmoniky.

Vladimír Sejk z kapely The LiningsVernisáž fotografií Libora Fouska a obrazů Jany BřehovskéNěžné pohlaví během úterní noci v Café Klubu SlavieStudenský jam u Černé věžeStudentský jam na nábřežíJedna ze středečních modelek Ivana FrejlachováTvorba mapy majálesu u slepého koryta řeky MalšeJakub Prüher z kapely Akia b.a.Dětmi zaplněné Piaristické náměstí

O čem píše Drbna.cz

Prezident Zeman přijme Zaorálka v pondělí v LánechPrezident Zeman přijme Zaorálka v pondělí v Lánech

Prezident Zeman přijme Zaorálka v pondělí v Lánech

Dnes, 09:56Prezident Miloš Zeman přijme kandidáta ČSSD na ministra kultury Lubomíra Zaorálka na zámku v Lánech...

Primátor Plzně navštívil ve Zlíně cestovatele Miroslava ZikmundaPrimátor Plzně navštívil ve Zlíně cestovatele Miroslava Zikmunda

Primátor Plzně navštívil ve Zlíně cestovatele Miroslava Zikmunda

Dnes, 09:18Plzeňský primátor Martin Baxa navštívil v pondělí 19. srpna 2019 legendárního cestovatele Miroslava...

Na třídě Svobody a dalších místech v Olomouci se objevily obrysy postav. Symbolizují počet usmrcených chodcůNa třídě Svobody a dalších místech v Olomouci se objevily obrysy postav. Symbolizují počet usmrcených chodců

Na třídě Svobody a dalších místech v Olomouci se objevily obrysy postav. Symbolizují počet usmrcených chodců

středa, 21. srpna 2019, 15:13Na chodníku u křižovatky třída Svobody a ulice Aksamitova a třech dalších místech v Olomouci se...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o