Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Letní kino bude až do rekonstrukce parku promítat zdarma

středa, 29. května 2013, 19:16

Zatímco dlouhodobou budoucností parku Háječek se v minulých měsících zabývala architektonická soutěž, vedení města řešilo, co bude dál s tamním letním kinem. Radní nakonec rozhodli, že provoz Letního kina Háječek bude zachován jako součást letní kulturní nabídky.

Jelikož dostupná technologie umožňuje pouze promítání starých 35milimetrových filmů, kterých je v archivech široká nabídka, bude možné sestavit zajímavý program.

„Proto jsme se rozhodli zpřístupnit letní kino zdarma, jako protiváhu toho, že nebude nabízet horké novinky. Lidé mohou do kina bez starostí přijít, posedět, pobavit se a zase klidně odejít,“ poznamenal primátor Českých Budějovic Juraj Thoma.

Kino bude otevřené a volně přístupné od července do srpna dvakrát týdně. Náklady za celé léto při této pravidelnosti promítaní budou činit 204 tisíc korun.

Ve stejném režimu bude letní kino fungovat pravděpodobně až do doby, než dojde ke kompletní rekonstrukci Háječku.

Jednou z podmínek architektonické soutěže na budoucí podobu parku bylo právě zachování funkce letního amfiteátru, který však bude subtilnější a také víceúčelovější než ten stávající.

„Rád bych také pozval k návštěvě parku Háječek, jež díky rekonstrukci mobiliáře, kašny a sadovým úpravám přežil tak řečeno svou klinickou smrt. Z někdejšího temného a nevlídného místa je nyní atraktivní a příjemné místo pro vycházku nebo piknik. Mám z toho velkou radost,“ dodal Thoma.

O čem píše Drbna.cz

Slovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva rokySlovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva roky

Slovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva roky

Dnes, 16:02Více než 30 tisíc lidí dorazilo o víkendu na jubilejní dvacátý ročník folklorních slavností...

Vládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorstvíVládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorství

Vládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorství

Dnes, 15:42Vládní protidrogová koordinátorka Jarmila Vedralová čelí podezření, že opsala část své bakalářské a...

Po letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve FranciiPo letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve Francii

Po letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve Francii

Dnes, 14:04Díky intenzivní mezinárodní policejní spolupráci byl muž vypátrán a na základě evropského...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o