Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Letní kino Háječek přivítalo první diváky Obecnou školou

neděle, 14. července 2013, 09:44

Uplynulé letní dny přinesly kromě pouličních nepokojů i trochu kultury. V Háječku začalo ve čtvrtek promítat letní kino, které odstartovalo sezonu známým filmem Obecná škola z roku 1991.

Už před čtvrteční devátou hodinou večerní se začali v parku u řeky scházet první nedočkavci. Promítání mělo začít v půl desáté, ale čekalo se na úplné setmění.

Do kina pod širým nebem ve čtvrtek dorazilo okolo tří stovek lidí. „Jejich reakce jsou pozitivní. Jsou hlavně rádi, že promítáme zadarmo,“ říká provozovatel kina Jan Turinský.

Letní kino bude promítat do konce prázdnin, a to každý čtvrtek a pátek. Na programu jsou jak notoricky známé staré snímky, jako třeba Vrchní prchni, ale i novější filmy, mezi něž patří třeba animovaný snímek z roku 2011 Kung Fu Panda 2.

Za omezenější repertoár může chybějící digitalizace. Technologie kina umožňuje pouze promítání starých 35milimetrových filmů. Na druhou stranu není nic příjemnějšího, než si sednout pod letní oblohu s točeným pivem a užívat si starou českou klasiku na velkém plátně.

Je třeba si ale místo pro posezení vybrat pečlivě, jelikož se zvuk na některých místech rozléhá a divák pak slyší trojnásobnou ozvěnu.

Vstup zdarma je sice příjemná změna, ale každý ví, že nic není zadarmo. Prázdninový provoz letňáku v režimu promítání dva dny v týdnu stojí 204 tisíc korun.

„S tímto režimem počítáme i pro další roky, dokud nedojde k úpravě stávajícího objektu. V letošním roce proběhla ideová architektonická soutěž a na jejím základě i anketa o tom, co by dál v parku Háječek mělo být,“ říká náměstkyně primátora Ivana Popelová.

Podle ní lze říci, že Budějovičtí chtějí zachovat klidný charakter parku, a ne příliš ho doplňovat nějakými aktivitami. V požadavcích je hlavně zmiňováno vybudování dětského hřiště, zpřístupnění břehů Vltavy a Malše a nějaké sezonní multifunkční zařízení.

Všechny tyto podklady budou sloužit k další specifikaci zadání pro případné zpracování jednotlivých projektů dílčích úprav. „Tomu ale ještě musí předcházet diskuse s příslušnými odbory a organizacemi a s Jihočeským krajem, který je vlastníkem hvězdárny,“ dodává ještě Popelová.

O čem píše Drbna.cz

Slovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva rokySlovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva roky

Slovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva roky

Dnes, 16:02Více než 30 tisíc lidí dorazilo o víkendu na jubilejní dvacátý ročník folklorních slavností...

Vládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorstvíVládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorství

Vládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorství

Dnes, 15:42Vládní protidrogová koordinátorka Jarmila Vedralová čelí podezření, že opsala část své bakalářské a...

Po letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve FranciiPo letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve Francii

Po letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve Francii

Dnes, 14:04Díky intenzivní mezinárodní policejní spolupráci byl muž vypátrán a na základě evropského...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o