Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Letní setkání okoření bretaňsko-česká skupina Bran

pátek, 27. července 2012, 13:58

Také v měsíci srpnu pokračuje projekt s názvem Letní setkání aneb Slavie Summer Weeks. Jedná o kulturní a zábavný program, který se koná v prostorech letní scény Spolkového a kulturního domu Slavie v Českých Budějovicích od 2. července do 31. srpna a je realizován díky grantu od Jihočeského kraje a financováním z vlastních i dalších zdrojů.

„Stejně jako v červenci, tak i v srpnu se budeme každý týden věnovat jednomu společnému tématu,“ předesílá David Matějíček z Café Klubu Slavie.

První týden od 31. července do 4. srpna bude mít atmosféru keltského svátku Lughnasad. V Ateliérech si příchozí vyzkouší bodypainting a stavění menhirů, na pátek 3. srpna bude přichystána slavnostní hostina boha Lugha s ochutnávkami.

„Tu zakončí koncert skupiny Bran, která zahraje písně ovlivněné starými bretaňskými legendami, dobrodružstvím, tancem a melancholií,“ připomněl Matějíček jednu z nejzajímavějších událostí projektu.

Následující týden se přesuneme do Anglie a Irska. Návštěvníci se mohou těšit na tradiční čaj o páté, točený Guiness a v pátek 17. srpna i na novou českobudějovickou bluesovo-rockn'rollovou formaci Mustang Blues Ride.

Na středu 15. srpna je připraven Open Mic, tedy scéna otevřená všem místním umělcům. „Zájemci by měli kontaktovat pořadatele do 10. srpna na emailu info@klubslavie.cz,“ upozornil David Matějíček.

V předposledním srpnovém týdnu podnikneme cestu kolem světa. Děti čeká nabitý program, každý den se ocitnou na jiném kontinentu. Afriku přiblíží výstava fotografií a přednáška cestovatele Jana Bretta, Austrálii zase workshop na didgeridoo či bubenický workshop, Evropu zastoupí v pátek 24. srpna Studio dell'Arte se svou hrou Romeo a Julie aneb kašpárek v Londýně a Ameriku následně projekce dokumentu Studio dell'Arte v New Yorku (1999).

Závěrečný týden od 27. do 31. srpna má podtitul Art Week a je věnovaný současnému umění v jeho různých podobách. „Začínáme filmovým maratonem prací studentů Filmové školy v Písku, představí se mladí budějovičtí designeři a okolí Slavie ozdobí street art,“ uvedl jeden z organizátorů.

Letní setkání vyvrcholí 31. srpna velkým koncertem, na němž zahrají kapely Oni, Rozkrock, After Hours a Playbox. V samém závěru se bude promítat dokument Artweek, který budeme v průběhu celého týdne natáčet.

Podrobný program opět naleznete na webu Café klubu Slavie. Všechny akce se konají v altánu ´Pod Kaštany‘, přilehlém prostoru a Café klubu, v případě nepřízně počasí se přesouvají do klubu či velkého sálu Slavie. „Vstupné na všechny akce je zadarmo,“ doplnil příjemnou informaci Matějíček.

Foto: www.keltskahudba.cz

O čem píše Drbna.cz

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun rybKvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

sobota, 17. srpna 2019, 20:16Ve dvou pražských rybnících ve Vinoři se vyskytla kapří herpes viróza. Rybáři tak museli utratit na...

ČSSD má podle Babiše jasně říct, pokud si nepřeje být ve vláděČSSD má podle Babiše jasně říct, pokud si nepřeje být ve vládě

ČSSD má podle Babiše jasně říct, pokud si nepřeje být ve vládě

sobota, 17. srpna 2019, 20:01Pokud si sociální demokraté nepřejí být ve vládě, měli by to jasně říct. Televizi Prima to v pátek...

Klíšťovou encefalitidou se v Česku letos nakazilo zatím 297 lidíKlíšťovou encefalitidou se v Česku letos nakazilo zatím 297 lidí

Klíšťovou encefalitidou se v Česku letos nakazilo zatím 297 lidí

sobota, 17. srpna 2019, 17:54Klíšťovou encefalitidou se letos v Česku nakazilo do konce července 297 lidí. Více než třicet...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o