Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Letošní Mezinárodní den památek v Budějcích bude zaměřen hlavně na věže a věžičky

středa, 15. dubna 2015, 07:39

K Mezinárodnímu dni památek se v sobotu 18. dubna připojí také Budějce. Některé památky tak budou opět zpřístupněny široké veřejnosti zdarma. Chybět nebude ani doprovodný program.

„Výročí 750 let od založení Českých Budějovic s podtitulem královské město plné věží připomene i tento den. Novinkou oproti minulým rokům je rozšíření nabídky komentovaných prohlídek, protože o ně byl vždy velký zájem. Letos se tak mohou návštěvníci podívat zcela nově až na krovy kostela Obětování Panny Marie a Dominikánského kláštera. Na veškeré komentované prohlídky je ale třeba mít včas rezervovanou vstupenku přes CBsystem,“ upozorňuje primátor Jiří Svoboda.

Komentované prohlídky budou čtyři - prohlídka radnice s kostýmovaným průvodcem a výstupem na dvě věže (celkem šestkrát během dne), prohlídka krovů kostela Obětování Panny Marie a Dominikánského kláštera (třikrát), prohlídky městem Křížem krážem s památkářem (šest speciálních prohlídek) a historické putování městem pro rodiny s dětmi (v 9:30 a 14:30).

Prohlídky města s památkáři budou mít následující bloky: Věže a bašty městského jádra, Za věžemi a věžičkami proti proudu Mlýnské stoky, Věže a věžičky v architektuře města, Od domů s právem várečným až po založení Budvaru, Slavné stavby s věžičkou postavené stavitelem Jakobem Stabernakem a Historie špitálů a nemocnice, aneb proč má nemocnice věžičku.

Volně přístupných objektů bude hned několik. Můžete navštívit například Rabenštejnskou věž, Gloriet Biskupské zahrady, kostel Svaté rodiny či kostel Panny Marie Růžencové.

Nábor zaměstnanců společnosti Robert Bosch

Osobní údaje

O čem píše Drbna.cz

Denně dělám i třináct operací, říká plastický chirurg MěšťákDenně dělám i třináct operací, říká plastický chirurg Měšťák

Denně dělám i třináct operací, říká plastický chirurg Měšťák

Dnes, 09:50I třináct operací denně stihne plastický chirurg Jan Měšťák, který v pondělí oslaví 75. narozeniny....

Cibule stojí dvojnásobek než loni, zdražil i květák či bramboryCibule stojí dvojnásobek než loni, zdražil i květák či brambory

Cibule stojí dvojnásobek než loni, zdražil i květák či brambory

Dnes, 09:45Cibule stojí v obchodech dvojnásobek než loni, o více než polovinu zdražily květák, brambory a...

Plaga je proti plánovanému zavedení povinné maturity z matematikyPlaga je proti plánovanému zavedení povinné maturity z matematiky

Plaga je proti plánovanému zavedení povinné maturity z matematiky

sobota, 24. srpna 2019, 17:02Ministr školství Robert Plaga (ANO) chce zrušit plánované zavedení povinné maturity z matematiky....

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o