Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Light show na kolejích přilákala tisíce diváků

čtvrtek, 18. dubna 2013, 13:53

Jihočeská univerzita se probírá k životu. Důkazem toho byla úterní Light show, která na hodinu rozzářila okna koleje v univerzitním kampusu. Unikátní světelné představení, které se již uskutečnilo v Brně a dnes se chystá i v české metropoli, dorazilo do Budějc úplně poprvé.

Excelent Kolej roku 2013 přinesla do jihočeské metropole kombinaci světelných efektů, jichž dosáhla instalací lamp do kolejních pokojů. Světelné efekty doprovázely melodie známých písní.

Celý program odstartoval po osmnácté hodině vystoupením studentských kapel ATD a Narttu. Počasí přálo, a tak se kampus univerzity rychle zaplnil. Samotná světelná show vypukla krátce po setmění. Kolejní budova umožnila využít plochu 10 x 11 oken.

Areál Jihočeské univerzity ten večer přivítal až pětitisícový dav diváků. Vedle koleje, na níž byla show realizována, pořadatelé postavili speciální stage, ze které celou akci uváděl známý moderátor Kazma. Toho zná většina lidí z jeho pořadu One Man Show nebo vysílání Fajn Radia.

Light Show je ale především spojena se soutěží o nejlepší vysokoškolskou kolej roku. Studenti hlasují pro koleje, s nimiž jsou spokojeni nejvíce.

„Celkově se mi světelná show líbila, ale některé pasáže byly docela nudné. Nejvíc u mě zabodovaly animace z různých filmů a starých počítačových her,“ řekla jedna ze studentek a návštěvnic akce Petra Hromková.

Obecně byly ohlasy různé. Někomu to připadalo dlouhé a nezáživné, jiní byli nadšeni. Po skončení akce se studenti přesunuli do nedalekého klubu, kde se rozjela after party.

Hořké probuzení ale přišlo ráno. Organizátoři poněkud podcenili přípravu odpadkových košů a popelnic, a tak byl celý kampus doslova zasypán pivními kelímky. Na Facebooku se následně rozhořela diskuze na téma špatná organizace versus nevychovaní studenti. Nakonec ale vše dobře dopadlo.

Jiří Váňa, vedoucí útvaru vnějších vztahů a komunikace Jihočeské univerzity, následně uvedl oficiální stanovisko univerzity. „Úklid po akci byl dle předchozí domluvy zástupců univerzity a pořádající společnosti Studenta media, s.r.o. zajišťován univerzitou. Úklid proběhl přesně podle domluvy v čase kratším, než který byl původně vymezen. Jak se mohl každý přesvědčit, dotčená plocha i okolní prostory byly ve středu v 11 hodin kompletně uklizeny a uvedeny do původního stavu. Další den byl tedy kampus opět jako vymetený a připravený na další akci.“

Ranní nepořádek po studentské akci. Foto: Antonín VorelLight show v kampusu Jihočeské univerzityLight show v kampusu Jihočeské univerzityLight show v kampusu Jihočeské univerzityLight show v kampusu Jihočeské univerzityLight show v kampusu Jihočeské univerzity

O čem píše Drbna.cz

Podle studií je na internetu závislá polovina mladýchPodle studií je na internetu závislá polovina mladých

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

Dnes, 13:59Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou...

ČSSD zrušila licenci většině místních organizací v OstravěČSSD zrušila licenci většině místních organizací v Ostravě

ČSSD zrušila licenci většině místních organizací v Ostravě

Dnes, 11:35Většina ostravských místních organizací přišla o licenci. Rozhodlo o tom dnes předsednictvo strany,...

TÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitěTÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitě

TÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitě

Dnes, 11:29Organizovaný zločin v České republice se za posledních 30 let posunul od krádeží aut, prostituce a...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o