Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Budějcká Drbna

„Mám náušnice a obočí mý sestřenice,“ znělo Slavií

pondělí, 19. března 2012, 09:32

Budějcký Café Klub Slavie v pátek večer rozhýbala mladá, šílená a progresivní dvojice Čokovoko.

Samy se prezentují jako nejsyrovější a nejméně nadaná hudební skupina z Brna. Jsou charakteristické svými bizardními oblečky a snad ještě bizardnějšími texty. O kom je řeč? Budějcká Drbna se vydala na koncert této šílené dvojky, která si říká Čokovoko.

Adéla Elbel a Zuzana Fuksová, které na české hudební scéně působí již od roku 2006, přijely v pátek do českobudějovického Café Klubu Slavie představit svou vlastní hudbu. Od devíti hodin večerní se klub začal plnit a fanoušci netrpělivě očekávali, co si tyto dvě neobvyklé bytosti přichystají tentokrát.

A děvčata nezklamala. Adéla si to na pódium přifrčela asi v šestivrstvém kostýmu, jehož části postupně odkládala. Zuzana se oproti ní oblékla do šatů, ušitých z osušky s motivem kočky. Šílené kostýmky doplnily bláznivými tanečními kreacemi a pohotovým vtipem.

Klub byl naplněn. Lidé křepčili na ty nejbláznivější texty. A zazněly ty největší hity jako Čundrácká, Mám ráda a Etapy v životě ženy. Všechny tyto písně jsou k poslechu na CD s jednoduchým a výstižným názvem Hudba. Někomu to může připadat jako výsměch hudební scéně, ale holky to berou zcela s nadhledem.

Po koncertě Čokovoko následovala diskotéka. A jak se mladým raperkám líbilo v Budějovicích? „Budějovice jsou skvělé. Viděla jsem nádraží a tady za rohem je park,“ popisuje s nadsázkou jihočeskou metropoli Adéla. „Publikum bylo vstřícné, milé, veselé. Na Čechy bylo takové moravské,“ míní Adéla. Co na to její kolegyně? Stejně jako Adéla, i Zuzana viděla jen nádraží. „Ještě jsem tu jedla rizoto,“ chlubí se. „Publikum bylo překvapivě divoké,“ dodává brněnská raperka.

Foto: Jan Fau & www.cokovoko.cz

Napsala Šárka Kotzinová

Koncert Čokovoko v Café Klubu SlavieKoncert Čokovoko v Café Klubu SlavieKoncert Čokovoko v Café Klubu SlavieIMG_0483Koncert Čokovoko v Café Klubu SlavieKoncert Čokovoko v Café Klubu Slavie

Kam dál?

Ve Velbloudu se tančilo do rytmů bubnůVe Velbloudu se tančilo do rytmů bubnů

Ve Velbloudu se tančilo do rytmů bubnů

sobota, 17. března 2012, 11:24Nastalo druhé úterý v měsíci a v budějckém Mighty Baru Velbloud se konalo vystoupení orientálních...

Chátrající kulturní ráj pro všechny nabírá druhý dechChátrající kulturní ráj pro všechny nabírá druhý dech

Chátrající kulturní ráj pro všechny nabírá druhý dech

čtvrtek, 15. března 2012, 09:05KD Slavie se stala útočištěm lidí všech věkových kategorií. Kulturní a zábavné vyžití tu nalezne...

SOUTĚŽ: Do Budějc v pátek zavítají metaloví ŠkwořiSOUTĚŽ: Do Budějc v pátek zavítají metaloví Škwoři

SOUTĚŽ: Do Budějc v pátek zavítají metaloví Škwoři

středa, 14. března 2012, 12:06Milovníci tvrdé muziky si v pátek přijdou v budějckém KD Vltava na své při koncertě známé kapely...

© 2011 - 2018 TRIMA CB, s. r. o

Zavřít reklamu

Reklamní sdělení