Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Marimba zapojila do své show všechny diváky

čtvrtek, 25. října 2012, 12:00

Nestává se často, že jsou diváci na koncertě zapojeni do hudebního představení. Bubeníci z kapely Marimba však umí vtáhnout do rytmu a zapojit své publikum, které hra na plastovou rouru v pondělí večer v Metropolu neskutečně bavila.

„Dlouho jsem si žádný koncert tak neužila. Člověk se pohodlně usadil do měkkých sedadel a mohl si tak skvěle vychutnat grotesku, kterou kluci na pódiu předváděli,“ vyřkla svůj názor Kamila Kocourková.

Během vystoupení jsme slyšeli hru na marimbu, vibrafon, bass marimbu, zvony, samozřejmě i bicí soupravu a další bicí nástroje.

Že jste nikdy předtím neslyšeli o těchto zvláštních hudebních nástrojích? Nevadí, Budějcká Drbna také ne, a proto nelenila a zjistila pár zajímavostí.

Marimba je bicí hudební nástroj, který pochází z Afriky a do Ameriky byl přivezen černými otroky. Avšak obyvatelé státu Chipas v Mexiku, kde mají nástroj v oblibě, věří, že je původem odtamtud.

Marimba, na rozdíl od vibrafonu, který má zvuková tělesa z kovu, tvoří zvuk údery do dřevěných destiček. Pod každou z nich je kolmo zavěšena ocelová rezonanční trubka, která zesiluje zvuk.

Jestli však v Mexiku při hře na tyto skvělé nástroje dělají takové kousky, jaké v DK Metropol předvedla skupina Marimba, se asi nedozvíme.

Kluci každopádně zvládli ihned po náročném představení naběhnout k východu z divadelního sálu prodávat reklamní drobnosti a hlavně nadšenému publiku, kterému v průměru bylo překvapivě tak čtyřicet let, podepisovat vše, co se dalo.

Hrálo se i na mřížeMarimbaVšichni se dobře baviliZazněly i reggae rytmyPo koncertě bylo možné zakoupit si CD či paličkyMarimba Live Drum Tour 2012Efektní showDiváci dostali plastovou trubku a byli zapojeni do představeníHudební nástroj marimba v pozadí

O čem píše Drbna.cz

Česká pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaciČeská pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaci

Česká pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaci

Dnes, 18:09Česká pošta potřebuje podle premiéra Andreje Babiše (ANO) restrukturalizaci, kterou by měli...

Policie vyšetřuje poslankyni Maříkovou kvůli výrokům o migrantechPolicie vyšetřuje poslankyni Maříkovou kvůli výrokům o migrantech

Policie vyšetřuje poslankyni Maříkovou kvůli výrokům o migrantech

Dnes, 18:02Policisté vyšetřují poslankyni SPD z Karlovarského kraje Karlu Maříkovou kvůli jejím výrokům o...

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun rybKvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

sobota, 17. srpna 2019, 20:16Ve dvou pražských rybnících ve Vinoři se vyskytla kapří herpes viróza. Rybáři tak museli utratit na...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o