Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Město nejvíce podpořilo projekt Krajinské korzo

středa, 26. února 2014, 15:04

První výzva dotačního programu na podporu kultury v Budějcích pro tento rok je uzavřena. V novém elektronickém systému města dorazilo 125 žádostí o podporu, přičemž celková požadovaná částka byla takřka 13 milionů korun. Město na kulturu uvolnilo necelé čtyři miliony korun.

„Podpořeny byly hlavně místní spolky zaměřené na celoroční činnost dětí a mládeže,“ uvedl Daniel Turek, člen kulturní komise rady města. „Nejvyšší finanční dotace byla poskytnuta projektu Krajinské korzo, a to 700 tisíc korun, které oživí centrum města na konci prázdnin a bude vycházet z úspěchu předchozího ročníku.“

Jaké další projekty nalezly podporu u města České Budějovice? Například Galerijní noc, divadla malých forem v Metropolu, Jihočeský jazzový festival, Audiovizuální festival na vodě Vltava žije, Maturantka Roku či osmý ročník Festivalu na dvanácti strunách.

„Pro děti jsou určeny pohádky v klubu Horká vana, či interaktivní výstava Bzukot, která proběhne na podzim v KD Slavie,“ zmínil Daniel Turek a dodal: „Studenti se pak mohou těšit na festival Odpad fest v prostorách kampusu Jihočeské univerzity (30. dubna), Wave festival 2014 na kanále v Lídy Polesné v Českém Vrbném nebo festival pouličního umění Buskers fest 2014, který proběhne na konci června.“

Rada města v návrhu kulturní komise změnila pouze dva projekty. „Byly převedeny finanční prostředky z projektů 4. ročníku Festivalu amatérských a studentských filmů Černá věž (50 tisíc korun) a 15. ročníku přehlídky amatérských divadelních souborů Budějcká Thálie 2014 (60 tisíc) na projekt Vltava žije v celkové výši 110 tisíc korun,“ vyčíslil Daniel Turek.

Jaké projekty nebyly podpořeny? Například Studentský elektronický festival, Sport Fest 2014 či Českobudějovické komorní večery s Petrem Jiříkovským.

Podrobný přehled schválených i zamítnutých dotací najdete v protokolu na webu města.

Realizátoři neúspěšných projektů ale nemusejí věšet hlavu. Nikde totiž není psáno, že jejich snažení nebude podpořeno ani ve druhé výzvě. A ta je již za dveřmi! Uzavírka je 14. dubna.

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísníPravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Dnes, 15:02Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě...

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdneVeterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Dnes, 14:19Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy...

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především mužeElektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Dnes, 11:42Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o