Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Město žilo majálesem, centrem prošel tradiční průvod

sobota, 11. května 2013, 13:30

Mazec, pecka, super, bomba! Hodnocení opět jen superlativy si zaslouží budějcký majálesový průvod, který v pátek prošel ulicemi historického centra. Vlna energie, nadšení, radosti a fantastických nápadů v kostýmech i rekvizitách účastníků - už tradičně bylo na co se dívat a co si užívat.

Průvod vyšel (také tradičně) v pravé poledne z budějckého Háječku. V čele průvodu mažoretky, jištěné členy městské policie, za nimi pak studenti středních škol... vlastně ne! Kdepak studenti!

Banda zvlčilých pirátů, samozřejmě i s lodí, reprezentace Dobra a Zla (Střední škola stavební), námořníci, námořnice, vodní živočichové (BIGY), také rozjásané tanečnice (a tanečníci) z Havajských ostrovů (Konzervatoř).

Snad z olympijských her do Budějc zavítali závodníci ze zimních i letních sportů, nejspíš v Itálii hledali inspiraci mafiáni, doprovázení šlap… totiž erotickými pracovnicemi (Střední zdravotnická škola - zdrávka).

Velmi početnou uklízecí četu představovali uklízečky a uklízeči (Střední zemědělská veterinární, zahradnická a mechanizační škola - zemědělka), rovněž četu, tedy spíš pluk, zastupovala Speciální vojenská jednotka (Obchodní akademie Husova - obchodka). V průvodu se samozřejmě předvedly i další školy, což můžete vidět ve fotogalerii.

Za hlasitého skandování a volání došel pestrý had až na náměstí, kde se na chvíli zastavil před budějckou radnicí. V jejích oknech se ale žádný z ´otců města´ neobjevil, aby budějckou majálesovou reprezentaci aspoň pozdravil. A to i přes to, že nejen průvod, ale všechny kulturní aktivity majálesového programu nepřehlédnutelně oživily a obohatily město...

Z náměstí účastníci majálesové show pokračovali směrem k Sokolskému ostrovu. Nadšení jim vydrželo až do cíle, i když poslední část cesty už mnozí absolvovali pod deštníky. Déšť ale náladu nezkazil a průvod už vůbec ne.

Série majálesových aktivit pak pokračovala podle programu dvoudenního Open Air festivalu, který nabídl super muziku všech žánrů i další doprovodné akce.

Majálesový průvod 2013

Majálesový průvod 2013

sobota, 11. května 2013, 13:15

Majálesový průvod 2013Majálesový průvod 2013Majálesový průvod 2013Majálesový průvod 2013Majálesový průvod 2013Majálesový průvod 2013Majálesový průvod 2013Majálesový průvod 2013Majálesový průvod 2013

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizinceProvozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Dnes, 15:40Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v...

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsmanVarnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Dnes, 12:15Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje...

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromyVIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Dnes, 11:03Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí....

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o