Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Město žilo majálesem, centrem prošel tradiční průvod

sobota, 11. května 2013, 13:30

Mazec, pecka, super, bomba! Hodnocení opět jen superlativy si zaslouží budějcký majálesový průvod, který v pátek prošel ulicemi historického centra. Vlna energie, nadšení, radosti a fantastických nápadů v kostýmech i rekvizitách účastníků - už tradičně bylo na co se dívat a co si užívat.

Průvod vyšel (také tradičně) v pravé poledne z budějckého Háječku. V čele průvodu mažoretky, jištěné členy městské policie, za nimi pak studenti středních škol... vlastně ne! Kdepak studenti!

Banda zvlčilých pirátů, samozřejmě i s lodí, reprezentace Dobra a Zla (Střední škola stavební), námořníci, námořnice, vodní živočichové (BIGY), také rozjásané tanečnice (a tanečníci) z Havajských ostrovů (Konzervatoř).

Snad z olympijských her do Budějc zavítali závodníci ze zimních i letních sportů, nejspíš v Itálii hledali inspiraci mafiáni, doprovázení šlap… totiž erotickými pracovnicemi (Střední zdravotnická škola - zdrávka).

Velmi početnou uklízecí četu představovali uklízečky a uklízeči (Střední zemědělská veterinární, zahradnická a mechanizační škola - zemědělka), rovněž četu, tedy spíš pluk, zastupovala Speciální vojenská jednotka (Obchodní akademie Husova - obchodka). V průvodu se samozřejmě předvedly i další školy, což můžete vidět ve fotogalerii.

Za hlasitého skandování a volání došel pestrý had až na náměstí, kde se na chvíli zastavil před budějckou radnicí. V jejích oknech se ale žádný z ´otců města´ neobjevil, aby budějckou majálesovou reprezentaci aspoň pozdravil. A to i přes to, že nejen průvod, ale všechny kulturní aktivity majálesového programu nepřehlédnutelně oživily a obohatily město...

Z náměstí účastníci majálesové show pokračovali směrem k Sokolskému ostrovu. Nadšení jim vydrželo až do cíle, i když poslední část cesty už mnozí absolvovali pod deštníky. Déšť ale náladu nezkazil a průvod už vůbec ne.

Série majálesových aktivit pak pokračovala podle programu dvoudenního Open Air festivalu, který nabídl super muziku všech žánrů i další doprovodné akce.

Majálesový průvod 2013

Majálesový průvod 2013

sobota, 11. května 2013, 13:15

Majálesový průvod 2013Majálesový průvod 2013Majálesový průvod 2013Majálesový průvod 2013Majálesový průvod 2013Majálesový průvod 2013Majálesový průvod 2013Majálesový průvod 2013Majálesový průvod 2013

O čem píše Drbna.cz

Slovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva rokySlovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva roky

Slovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva roky

Dnes, 16:02Více než 30 tisíc lidí dorazilo o víkendu na jubilejní dvacátý ročník folklorních slavností...

Vládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorstvíVládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorství

Vládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorství

Dnes, 15:42Vládní protidrogová koordinátorka Jarmila Vedralová čelí podezření, že opsala část své bakalářské a...

Po letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve FranciiPo letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve Francii

Po letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve Francii

Dnes, 14:04Díky intenzivní mezinárodní policejní spolupráci byl muž vypátrán a na základě evropského...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o