Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Mezinárodní gastronomický festival v Budějcích

úterý, 15. listopadu 2011, 09:06

Ve dnech 10. až 12. listopadu se na Výstavišti v Českých Budějovicích konal pravidelný mezinárodní gastronomický festival - GASTROFEST. Tentokrát probíhal ve dvou pavilonech. V pavilonu Z a ve zcela novém pavilonu T. Vstupné bylo 80 Kč a dle mého názoru se jednalo o dobře utracené peníze. Celé akce se zúčastnil i Dan Kopál. (Pozn. red.: Známý z TV Prima z kuchařského pořadu „Prima vařečka“.)

Já sama jsem na festival zamířila v pátek v odpoledních hodinách a k vidění bylo skutečně mnoho. Od vysloveně exotických pochoutek až po „obyčejný“ guláš.

Nechyběly ochutnávky různých druhů uzenin, klobásek, degustace českých i moravských vín, včetně Svatomartinského vína. Protože na Svatomartinské nedám dopustit, zastavila jsem u prvního stánku, kde jej nabízeli. Na výběr byl Modrý Portugal, Muškát moravský a Muller Thurgau. Oslovila mě i ochutnávka horké čokolády, svařáku s ovocem, různých druhů kávy a spousta dalšího.

Od návštěvníků festivalu jsem slyšela vesměs slova chvály. Veliký úspěch mělo například sobotní pečení selátka, které pro připravil JB catering. Nebylo to ale jen o prasátku, hořčici, vůni čerstvého křenu a čerstvém chlebu, ale také o jitrničkách, jelítkách, kyselém zelí a spoustě, spoustě dalších dobrot. Každý si přišel na své.

Na druhou stranu jsem zde narazila i na několik stánků, které se domnívám na gastronomický festival zrovna nepatří…Jako příklad uvedu prodej žehliček a žehlicích prken. Dojem na mě neudělal ani prodej nevkusného holandského nábytku. Trochu rozpačitě na mě působila i prezentace nového energy drinku.

Největší návštěvnost byla ve čtvrtek, převážně v dopoledních hodinách, kdy přicházelo plno studentů. Co vy, zamířili jste na Gastrofest? Věřím, že jste si i vy našli čas a vyrazili vstříc gurmánským zážitkům a třeba načerpali i trochu inspirace.

Abych nezapomněla, moc gratuluji kuchaři roku panu Ondřeji Landovi! Na vítězném menu se objevilo například Modronohé kuře „na čtyři způsoby“. laugh (Pozn. red.: Pan Landa „čaruje“ v kuchyni luxusní pražské restaurace Kampa Park.)

Foto: Jan Homolka

Gastrofest

Gastrofest

úterý, 15. listopadu 2011, 08:45

GastrofestGastrofestGastrofest

O čem píše Drbna.cz

STUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procentSTUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procent

STUDIE: Neobydlených bytů jsou v Praze nižší jednotky procent

Dnes, 11:51Podíl neobydlených bytů na celkovém bytovém fondu v Praze jsou nižší jednotky procent. Vyplývá to...

Zeman vyznamená Klause či Kusturicu, Babiš již seznam podepsalZeman vyznamená Klause či Kusturicu, Babiš již seznam podepsal

Zeman vyznamená Klause či Kusturicu, Babiš již seznam podepsal

Dnes, 09:47Bývalý prezident Václav Klaus, válečný veterán Emil Boček, srbský filmový režisér Emir Kusturica...

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdiČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

sobota, 19. října 2019, 11:59Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o