Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Milan Knížák bude přednášet o loutkách

čtvrtek, 16. října 2014, 14:58

Originální umělec a trn v patě minulého režimu. Milan Knížák patří k výrazným osobnostem České republiky. V pondělí 20. října se s ním budete moci setkat v přednáškovém sále Národního památkové ústavu v Českých Budějovicích.

Od 17 hodin zde bude mít přednášku s názvem Hrdé loutky, která byla původně v plánu již na jaře, ale nakonec byla přesunuta na podzim.

„Známý výtvarník, hudebník, performer a někdejší ředitel Národní galerie v Praze se bude věnovat tématu historických loutek. Promluví nejen o jejich sbírání a restaurování, ale zajímavý bude i jeho celkový pohled na život s loutkami,“ uvedla mluvčí NPÚ v Českých Budějovicích Jitka Skořepová.

Podzimní část oblíbeného přednáškového cyklu, který pořádá Národní památkový ústav, odstartovala 6. října. První vlaštovkou byla přednáška Markéty Slabováz.

O dalších přednáškách bude NPÚ informovat. „Přednášky budou opět probíhat v pondělí ve čtrnáctidenním rozmezí vždy od 17. hodiny v přednáškovém sále Národního památkového ústavu, územního odborného pracoviště v Českých Budějovicích v budově na Senovážném náměstí číslo popisné 6. Vstup na všechny přednášky je volný. Přednáškový cyklus se koná vždy v jarních a podzimních cyklech,“ dodala Jitka Skořepová.

O čem píše Drbna.cz

Dětské fixy: Každé třetí propadly kvůli nežádoucím látkámDětské fixy: Každé třetí propadly kvůli nežádoucím látkám

Dětské fixy: Každé třetí propadly kvůli nežádoucím látkám

Dnes, 15:42Zatímco děti mívají z malování fixy čirou radost, rodiče často děsí, z jakých povrchů bude potřeba...

VIDEO: Česká policie pomáhá už devátým rokem v Bosně a HercegoviněVIDEO: Česká policie pomáhá už devátým rokem v Bosně a Hercegovině

VIDEO: Česká policie pomáhá už devátým rokem v Bosně a Hercegovině

Dnes, 14:14Policejní potápěči devátým rokem pomáhají při obnově Bosny a Hercegoviny. Díky jejich vysoké...

FOTO: Okupanti u viaduktu mířili na lidi samopaly, psala před jedenapadesáti lety Jihočeská PravdaFOTO: Okupanti u viaduktu mířili na lidi samopaly, psala před jedenapadesáti lety Jihočeská Pravda

FOTO: Okupanti u viaduktu mířili na lidi samopaly, psala před jedenapadesáti lety Jihočeská Pravda

Dnes, 13:52Sovětské tanky v ulicích Českých Budějovic, vojáci Německé demokratické republiky a strach na...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o