Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Muzejní noc byla plná pralidí a pradětí

pondělí, 9. června 2014, 15:05

Letní počasí přálo akci, která se uskutečnila minulý týden v pátek u Památníku Jana Žižky z Trocnova. Návštěvníci Muzejní noci, která se letos odehrála v duchu pravěku a raného středověku, se zapojili do běžného života v mezolitické osadě z 8. až 7. tisíciletí před naším letopočtem.

Děti obdržely takzvané cestovní pasy, díky kterým se dostaly do doby dávno uplynulé. Na stanovištích plnily dané úkoly a za ně dostávaly razítka. Na konci je čekala cestovatelská odměna i certifikát úspěšného cestovatele.

Mimo jiné si vyzkoušely tvoření z hlíny, přípravu tehdejších jídel, střílení z luků a mnoho dalšího. Na vlastní kůži zjistily, že žití v pravěké vesnici nebylo nic jednoduchého.

„Myslím, že bych se asi nenajedl a zmrzl bych. Stáhnout kůži ze zvířete a opracovat ji bych rozhodně nezvládl. Strašně to smrdí,“ ušklíbal se Honzík Straka.

V rámci programu Jihočeské muzeum spolu se studenty Filozofické fakulty Jihočeské univerzity a Archeoparkem Netolice připravilo ještě ukázky odlévání bronzu z doby bronzové, kování keltských i středověkých železných nástrojů a nechybělo ani divadelní představení divadla Studna či vystoupení hudební skupiny Rí-Ra.

Místo sladkostí se pojídaly semínka a ořechy

Muzejní noc návratem do dávné minulosti

pondělí, 9. června 2014, 15:00

Děti si mohly všechno vyzkoušet a osahatHrálo se i divadloTvořivé dílny děti náramně bavily

O čem píše Drbna.cz

Dětské fixy: Každé třetí propadly kvůli nežádoucím látkámDětské fixy: Každé třetí propadly kvůli nežádoucím látkám

Dětské fixy: Každé třetí propadly kvůli nežádoucím látkám

Dnes, 15:42Zatímco děti mívají z malování fixy čirou radost, rodiče často děsí, z jakých povrchů bude potřeba...

VIDEO: Česká policie pomáhá už devátým rokem v Bosně a HercegoviněVIDEO: Česká policie pomáhá už devátým rokem v Bosně a Hercegovině

VIDEO: Česká policie pomáhá už devátým rokem v Bosně a Hercegovině

Dnes, 14:14Policejní potápěči devátým rokem pomáhají při obnově Bosny a Hercegoviny. Díky jejich vysoké...

FOTO: Okupanti u viaduktu mířili na lidi samopaly, psala před jedenapadesáti lety Jihočeská PravdaFOTO: Okupanti u viaduktu mířili na lidi samopaly, psala před jedenapadesáti lety Jihočeská Pravda

FOTO: Okupanti u viaduktu mířili na lidi samopaly, psala před jedenapadesáti lety Jihočeská Pravda

Dnes, 13:52Sovětské tanky v ulicích Českých Budějovic, vojáci Německé demokratické republiky a strach na...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o