Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

„My máme silný refrén jak hovado!“ zpívali Horkýže slíže

úterý, 21. května 2013, 17:42

Čtvrteční večer to v KD Vltava vřelo jako v úle. Ze všech koutů jižních Čech se sem sjeli fandové slovenské kapely Horkýže slíže, která na svém jarním turné slaví dvacáté narozeniny ve všech možných koutech České a Slovenské republiky.

Skupina z Nitry vyrazila v březnu ve svém zeleném VW karavanu na turné, díky kterému objede 26 českých měst. V Budějcích se zastavila se svou výpravnou show, laděnou v duchu výletu do tajemných krajů St. Mary Huana Ganja, minulý čtvrtek.

Na turné se podílí další dvě skupiny, a to pražští Gygy a košická rocková parta Dilemma. „Ty první dvě kapely mě moc nebavily, ale Horkýže jsem si užila perfektně. Stáli jsme úplně u pódia a tam to byla pecka,“ zhodnotila večer Petra Švarcová.

Když se konečně na řadu dostali Horkýže slíže a svými hity, což byl průřez songů ze všech čtrnácti alb, rozskákali půlku sálu.

Písničky byly věnovány jak Budějčákům, tak i těm, kteří odtud nejsou. Pochvalu si vysloužil i budvárek, který na koncertě popíjel zpěvák a baskytarista Peter Hrivňák.

Ne všichni však byli s koncertem spokojeni. „Vždycky to byla komerční hudba, ale to, co předvádí teď, to mě už nebaví,“ odcházel zklamaně František Filip.

Naštěstí většina lidí se dobře bavila a Vltavu opouštěla v pozdních hodinách spokojena a společensky unavena.

Jeden oslavenec na pódiu

Koncert Horkýže slíže v KD Vltava

úterý, 21. května 2013, 17:25

Hudební kapela ze SlovenskaSlovenská kapela Horkýže slíže to pořádně rozjelaHorkýže slížeBasák kapely Dilemma Martin GašparProstor pro odpočinekZačátek koncertu si hodně lidí nahrávalo na telefonTrička, CD a spousta jiných věcí ke koupiPunk´s not deadNadšené publikum skáče do rytmu

O čem píše Drbna.cz

Dětské fixy: Každé třetí propadly kvůli nežádoucím látkámDětské fixy: Každé třetí propadly kvůli nežádoucím látkám

Dětské fixy: Každé třetí propadly kvůli nežádoucím látkám

Dnes, 15:42Zatímco děti mívají z malování fixy čirou radost, rodiče často děsí, z jakých povrchů bude potřeba...

VIDEO: Česká policie pomáhá už devátým rokem v Bosně a HercegoviněVIDEO: Česká policie pomáhá už devátým rokem v Bosně a Hercegovině

VIDEO: Česká policie pomáhá už devátým rokem v Bosně a Hercegovině

Dnes, 14:14Policejní potápěči devátým rokem pomáhají při obnově Bosny a Hercegoviny. Díky jejich vysoké...

FOTO: Okupanti u viaduktu mířili na lidi samopaly, psala před jedenapadesáti lety Jihočeská PravdaFOTO: Okupanti u viaduktu mířili na lidi samopaly, psala před jedenapadesáti lety Jihočeská Pravda

FOTO: Okupanti u viaduktu mířili na lidi samopaly, psala před jedenapadesáti lety Jihočeská Pravda

Dnes, 13:52Sovětské tanky v ulicích Českých Budějovic, vojáci Německé demokratické republiky a strach na...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o