Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Na Borůvkobraní letos přišlo až čtrnáct tisíc lidí

úterý, 16. července 2013, 15:05

Budějcká Drbna se o uplynulém víkendu vypravila na devátý ročník Borůvkobraní, v posledních letech vyhledávané a velmi oblíbené kulturní akce v Borovanech. A opět byla mile překvapena!

Více zajímavých stánků a atrakcí pro děti i dospělé si v závěru minulého týdne vychutnalo o pět set návštěvníků více než vloni. Jak Budějcké Drbně potvrdila vedoucí úseku kultury Alena Seberová, Borovanští letos s vysokým počtem lidí počítali a lépe se tak na ně připravili.

V Borovanech přibylo zábavy pro ty nejmenší a stánky byly umístěny i dále do zahrady, kde se nově objevil také obrovský bílý stan, na jehož původním místě letos zářil nový dřevěný přístřešek s pódiem.

Program byl jako vždy bohatý. Nechyběli komedianti, dětská divadla, výstavy, hudební kapely, kejklíři či dětské dílny.

Letošní soutěže o to, kdo spořádá nejvíce kynutých knedlíků s borůvkovým žahourem, se zúčastnilo i šest Italů, kteří v klášterní zahradě vařili dobroty ze své země inovované právě o borůvky.

Moderátor během soutěže vykřikoval hesla jako „Ukaž, že jsi jedlík, vsuň tam ještě knedlík!“, ale očividně mu cizinci nerozuměli, protože dohromady snědli pouze devatenáct knedlíků.

Celkem se pojídání zúčastnilo dvacet osm mužů a dvanáct žen. Tradičně z pánů zvítězil Miroslav Helebrant, tentokráte však ještě spolu s Jiřím Steinbauerem - oba do sebe za půl hodiny dokázali dostat 23 kynutých knedlíků, a to bez zapíjení.

První místo v něžném pohlaví si ´vyjedla´ Marcela Leflerová z Prahy, která jich dokázala sníst třináct.

Pro děti byla vyhlášena soutěž v mistrovství chytání borůvek do úst za jednu minutu, kterou v jednotlivcích vyhrál Pavel Holman z Prahy a ve dvojicích Adam Adamec z Borovan.

„Letos máme největší tržbu za tu dobu, co sem jezdíme. V sobotu jsme se ani nezastavili,“ svěřili se Budějcké Drbně nadšení stánkaři, kterým se letos povedlo i počasí.

Že lidem chutnalo, bylo vidět i na přeškrtaných cedulích s borůvkovými pochutinami a hlavně na modrých úsměvech.

Nový přístřešek zářil na dálku

Borovanské borůvkobraní 2013

úterý, 16. července 2013, 14:50

V kategorii mužů vyhrál opět Miroslav Helebrant a spolu s ním letos zvítězil Jiří SteinbauerLetos přibyly atrakce pro dětiBorůvkobraní počasí přáloPod novým přístřeškem nebyla ani židlička volnáNa souboj knedlíkového přejídání se přišlo podívat hodně lidíChytači borůvek a jejich nadhazovačiBorůvkové mlsáníNejmladší soutěžící v akciKejklíř Vojta Vrtek

O čem píše Drbna.cz

Po letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve FranciiPo letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve Francii

Po letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve Francii

Dnes, 14:04Díky intenzivní mezinárodní policejní spolupráci byl muž vypátrán a na základě evropského...

Havlová vysoudila čtyři miliony za nepravdivé tvrzení o milenciHavlová vysoudila čtyři miliony za nepravdivé tvrzení o milenci

Havlová vysoudila čtyři miliony za nepravdivé tvrzení o milenci

Dnes, 13:39Pražský vrchní soud dnes přiznal herečce Dagmar Havlové čtyři miliony korun odškodného od...

Dva policisté byli potrestáni za chybu v kauze únosu syna BabišovaDva policisté byli potrestáni za chybu v kauze únosu syna Babišova

Dva policisté byli potrestáni za chybu v kauze únosu syna Babišova

Dnes, 10:47Dva policisté byli kázeňsky potrestáni za chybu v kauze údajného únosu syna premiéra Andreje Babiše...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o