Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Budějcká Drbna

Na budějckém náměstí se rozzářil vánoční strom

sobota, 26. listopadu 2011, 20:07

Slavnostním zahájením budějckých adventních trhů a hlavně rozsvícením vánočního stromu na náměstí Přemysla Otakara II. začal v sobotu 26.listopadu v Budějcích čas adventní, čas předvánoční.

Na budějcké náměstí zamířily v sobotu odpoledne stovky Budějčáků, kteří přišli za slavnostní atmosférou, vůněmi a chutěmi vánočních punčů a tradičních pochoutek i za nabídkou dárků, adventních věnců a svícnů, které byly nabízeny na 80 dřevěných stáncích.

Uličky mezi stánky žily správným ruchem adventních trhů, ve kterém se potkávají známí, nad vánočním punčem probírají nejnovější budějcké drby a ještě stihnou sledovat dění kolem. Děti si užívaly zábavných atrakcí, z nichž největší pozornosti se těšil staročeský kolotoč.

S podvečerním stmíváním se nejen v očích dětí, ale i dospělých objevila netrpělivost a očekávání – Kdy už se ten strom rozsvítí? Těšení bylo naplněno krátce po půl páté, kdy na podiu před budějckou radnicí nejdříve zazpíval vánoční písně pěvecký sbor Carmina a pak se svátečního slova ujali budějcký primátor Juraj Thoma a budějcký biskup Jiří Paďour.

Po jejich krátkých proslovech se oči všech přítomných upřely na tmavou siluetu vánočního stromu... a pak se ozvalo mnohohlasé okouzlené: „Jéééé...to je krása“.

Budějcký vánoční strom se rozzářil.

Do Budějc vstoupil čas adventní....

Budějcký advent 26.11.2011 187

Advent na českobudějovickém náměstí

neděle, 27. listopadu 2011, 00:14

Napsala Lucie Burianová

Advent v BudějcíchDětičky na staročeském kolotočiŇaminky :-D

Kam dál?

Jak bude vypadat dnešní zahájení adventu?Jak bude vypadat dnešní zahájení adventu?

Jak bude vypadat dnešní zahájení adventu?

sobota, 26. listopadu 2011, 11:40Od organizátorů vánočních trhů jsme dostali scénář dnešního zahájení adventu, jehož vrcholem je...

Benefiční celebrity fashion show pomáhala dětemBenefiční celebrity fashion show pomáhala dětem

Benefiční celebrity fashion show pomáhala dětem

pátek, 25. listopadu 2011, 16:08Ve čtvrtek 24. listopadu se konal v nových prostorách pavilonu T budějckého Výstaviště již sedmý...

Chcete jít dnes večer na fesťák? Soutěžte!Chcete jít dnes večer na fesťák? Soutěžte!

Chcete jít dnes večer na fesťák? Soutěžte!

pátek, 25. listopadu 2011, 14:50Budějcká Drbna neustále myslí na své čtenáře, a protože má radost z toho, že může někoho potěšit,...

© 2011 - 2018 TRIMA CB, s. r. o

Zavřít reklamu

Reklamní sdělení