Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Na budějckém náměstí se rozzářil vánoční strom

sobota, 26. listopadu 2011, 20:07

Slavnostním zahájením budějckých adventních trhů a hlavně rozsvícením vánočního stromu na náměstí Přemysla Otakara II. začal v sobotu 26.listopadu v Budějcích čas adventní, čas předvánoční.

Na budějcké náměstí zamířily v sobotu odpoledne stovky Budějčáků, kteří přišli za slavnostní atmosférou, vůněmi a chutěmi vánočních punčů a tradičních pochoutek i za nabídkou dárků, adventních věnců a svícnů, které byly nabízeny na 80 dřevěných stáncích.

Uličky mezi stánky žily správným ruchem adventních trhů, ve kterém se potkávají známí, nad vánočním punčem probírají nejnovější budějcké drby a ještě stihnou sledovat dění kolem. Děti si užívaly zábavných atrakcí, z nichž největší pozornosti se těšil staročeský kolotoč.

S podvečerním stmíváním se nejen v očích dětí, ale i dospělých objevila netrpělivost a očekávání – Kdy už se ten strom rozsvítí? Těšení bylo naplněno krátce po půl páté, kdy na podiu před budějckou radnicí nejdříve zazpíval vánoční písně pěvecký sbor Carmina a pak se svátečního slova ujali budějcký primátor Juraj Thoma a budějcký biskup Jiří Paďour.

Po jejich krátkých proslovech se oči všech přítomných upřely na tmavou siluetu vánočního stromu... a pak se ozvalo mnohohlasé okouzlené: „Jéééé...to je krása“.

Budějcký vánoční strom se rozzářil.

Do Budějc vstoupil čas adventní....

Budějcký advent 26.11.2011 187

Advent na českobudějovickém náměstí

neděle, 27. listopadu 2011, 00:14

Advent v BudějcíchDětičky na staročeském kolotočiŇaminky :-D

O čem píše Drbna.cz

Zafranović chystá film o Dubčekovi, Brežněva ztvární DepardieuZafranović chystá film o Dubčekovi, Brežněva ztvární Depardieu

Zafranović chystá film o Dubčekovi, Brežněva ztvární Depardieu

Dnes, 17:15Slovenský scenárista Karol Hlávka a chorvatský režisér Lordan Zafranović připravují celovečerní...

Denně dělám i třináct operací, říká plastický chirurg MěšťákDenně dělám i třináct operací, říká plastický chirurg Měšťák

Denně dělám i třináct operací, říká plastický chirurg Měšťák

Dnes, 09:50I třináct operací denně stihne plastický chirurg Jan Měšťák, který v pondělí oslaví 75. narozeniny....

Cibule stojí dvojnásobek než loni, zdražil i květák či bramboryCibule stojí dvojnásobek než loni, zdražil i květák či brambory

Cibule stojí dvojnásobek než loni, zdražil i květák či brambory

Dnes, 09:45Cibule stojí v obchodech dvojnásobek než loni, o více než polovinu zdražily květák, brambory a...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o