Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Na budějckém náměstí se rozzářil vánoční strom

sobota, 26. listopadu 2011, 20:07

Slavnostním zahájením budějckých adventních trhů a hlavně rozsvícením vánočního stromu na náměstí Přemysla Otakara II. začal v sobotu 26.listopadu v Budějcích čas adventní, čas předvánoční.

Na budějcké náměstí zamířily v sobotu odpoledne stovky Budějčáků, kteří přišli za slavnostní atmosférou, vůněmi a chutěmi vánočních punčů a tradičních pochoutek i za nabídkou dárků, adventních věnců a svícnů, které byly nabízeny na 80 dřevěných stáncích.

Uličky mezi stánky žily správným ruchem adventních trhů, ve kterém se potkávají známí, nad vánočním punčem probírají nejnovější budějcké drby a ještě stihnou sledovat dění kolem. Děti si užívaly zábavných atrakcí, z nichž největší pozornosti se těšil staročeský kolotoč.

S podvečerním stmíváním se nejen v očích dětí, ale i dospělých objevila netrpělivost a očekávání – Kdy už se ten strom rozsvítí? Těšení bylo naplněno krátce po půl páté, kdy na podiu před budějckou radnicí nejdříve zazpíval vánoční písně pěvecký sbor Carmina a pak se svátečního slova ujali budějcký primátor Juraj Thoma a budějcký biskup Jiří Paďour.

Po jejich krátkých proslovech se oči všech přítomných upřely na tmavou siluetu vánočního stromu... a pak se ozvalo mnohohlasé okouzlené: „Jéééé...to je krása“.

Budějcký vánoční strom se rozzářil.

Do Budějc vstoupil čas adventní....

Budějcký advent 26.11.2011 187

Advent na českobudějovickém náměstí

neděle, 27. listopadu 2011, 00:14

Advent v BudějcíchDětičky na staročeském kolotočiŇaminky :-D

O čem píše Drbna.cz

Zeman dorazil do Sněmovny, podpoří návrh rozpočtuZeman dorazil do Sněmovny, podpoří návrh rozpočtu

Zeman dorazil do Sněmovny, podpoří návrh rozpočtu

Dnes, 10:24Prezident Miloš Zeman dorazil dnes dopoledne do Poslanecké sněmovny. Před poslanci hodlá podpořit...

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizinceProvozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

úterý, 22. října 2019, 15:40Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v...

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsmanVarnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

úterý, 22. října 2019, 12:15Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o