Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Na Dámské jízdě se drží hesla: „To nejlepší na konec!“

čtvrtek, 27. listopadu 2014, 12:43

Poslední letošní Dámská jízda byla ve francouzském stylu. Občerstvení si dámy objednávaly ve francouzštině, hravou formou se díky lektorkám jazykové školy naučili všichni přítomní francouzská slovíčka a sladkou krustičkou na créme brulée byla komedie Sex v Paříži.

Při vstupu do foyer multikina v CineStar obdrželi návštěvníci lísteček s fonetickým přepisem francouzských vět, které se týkaly objednání pití nebo malého občerstvení. Odvážné ženy, které se nebály použít cizí jazyk, dostaly od usměvavého, francouzsky mluvícího barmana dárek v podobě sprchového gelu či stínů a laku na nehty.

Sálem voněl vánoční punč a perníčky z kaplické pekárny, které obdržel, spolu se slanými preclíčky, každý při odchodu z Dámské jízdy.

Příjemným hostem byla Blanka Milfaitová, jejíž marmelády jsou nejlepší na světě a její milý, skromný úsměv byl pohlazením na duši. Divačky pobavila i její malá dcerka, která se radostně proháněla po pódiu za dohledu svého táty Pavla, který vyprávěl perličky z jejich ročního putování karavanem po dalekých zemích, ve kterých Blanka vařila marmeládu. Rozhovor s ní Budějcká Drbna připravuje.

Zajímavým způsobem se představila i jazyková škola, která upřednostňuje učení hrou pomocí všech našich smyslů. Že to funguje, si vyzkoušeli i všichni přítomní v sále. „Musím říct, že se mi tentokrát doplňující program na Dámské jízdě moc líbil. Už se těším na další. Až je mi líto, že bude až v lednu,“ řekla účastnice Jana Krátká.

Osvěžení sychravých podzimních dnů přišlo v podobě filmu Sex v Paříži, který způsoboval výbuchy smíchu dámského publika. Díky tomuto filmu nahlédnete do tajů života francouzských žen a v podstatě i žen všeobecně. S různými příběhy deseti nezadaných dam a jedné zadané nás vtipně seznamuje režisérka Audrey Dana, která se s feministickým tématem poprala bez větších násilností, přirozeně a hravě. Budějcká Drbna dává tomuto filmu 80 %.

Na další Dámskou jízdu se můžete těšit 13. ledna.

Kdo si objednal ve francouzštině, dostal malý dárekDivačkám byla představena netradiční výuka jazykůPo roce opět stanula na pódiu Blanka Milfaitová, která vaří nejlepší marmelády na světěJiž v předsálí se divačky bavily francouzským jazykemDcera Blanky MilfaitovéDozvěděli jsme se zajímavosti z cest, kde Blanka vařila marmelády

O čem píše Drbna.cz

Zafranović chystá film o Dubčekovi, Brežněva ztvární DepardieuZafranović chystá film o Dubčekovi, Brežněva ztvární Depardieu

Zafranović chystá film o Dubčekovi, Brežněva ztvární Depardieu

Dnes, 17:15Slovenský scenárista Karol Hlávka a chorvatský režisér Lordan Zafranović připravují celovečerní...

Denně dělám i třináct operací, říká plastický chirurg MěšťákDenně dělám i třináct operací, říká plastický chirurg Měšťák

Denně dělám i třináct operací, říká plastický chirurg Měšťák

Dnes, 09:50I třináct operací denně stihne plastický chirurg Jan Měšťák, který v pondělí oslaví 75. narozeniny....

Cibule stojí dvojnásobek než loni, zdražil i květák či bramboryCibule stojí dvojnásobek než loni, zdražil i květák či brambory

Cibule stojí dvojnásobek než loni, zdražil i květák či brambory

Dnes, 09:45Cibule stojí v obchodech dvojnásobek než loni, o více než polovinu zdražily květák, brambory a...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o