Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Na srpnové Dámské jízdě v CineStaru se tančila salsa

čtvrtek, 23. srpna 2012, 19:18

Jak už tomu bývá ve středu zvykem, budějcké multikino CineStar pořádalo Dámskou jízdu. Pobavit něžné pohlaví se dostavily lektorky českobudějovického tanečního studia Kredance a jako zlatý hřeb večera se promítala filmová předpremiéra očekávaného snímku Jana Hřebejka Svatá čtveřice.

Dusné počasí a lehké přeháňky nezabránily ženám zúčastnit se další Dámské jízdy. Sál číslo sedm byl téměř vyprodán, ale jelikož se z technických důvodů celá akce přesunula do větších prostor, nebyla tato skutečnost tak patrná.

Program tentokrát zpestřovaly lektorky tanečního studia Kredance, které nám nejdříve představila jedna z jeho zakladatelek Markéta Málková. Dále pak vyzvala odvážné a tancechtivé dámy před filmové plátno, kde se pod vedením Moniky Lampedecchia vyučoval latinsko-americký tanec salsa.

„Jsem ráda, že jsem se odvážila a šla si dolů zatančit. Naštěstí mé pohybové nedostatky zůstanou jen mezi námi děvčaty,“ smála se Karolína Málková. Taneční lekce se zúčastnila také Budějcká Drbna a byla nadšená. Jediné, co znepříjemňovalo skvělou atmosféru a svižný rytmus, bylo úmorné dusno, a proto se zrušila další plánovaná výuka tance merengue.

Ženy si po tanci odpočinuly u promítání dvou krátkých prezentací Kredance. Na jedné z nich tančil latino danzu Javier Jesus Escobar Castillo spolu s Markétou Málkovou, na druhé byl účastnicím představen balet pro dospělé pod vedením Sergeje Škalikova.

Ještě před promítáním filmu zatančila Monika tanec bonga bonga, který se tančí na italských plážích, a Renata Šťastná předvedla ukázku flamenca, při které bravurně zvládla hru na kastaněty.

Dlouho očekávaný film známého režiséra Jana Hřebejka a scénaristy Michala Viewegha nezkazil dobrou náladu, která v sále panovala. Místností se ozýval smích a bylo vidět, že se účastnice Dámské jízdy dobře baví.

Názory na tento snímek se však dost lišily. „Mám moc ráda knihy pana Viewegha, stejně tak i filmy, které jsou podle nich natočeny. Ani film mě tedy nezklamal. Dobře jsem se pobavila, ale rozhodně se jím nenechám inspirovat,“ prozradila Drbně Milena Housková.

„Kdybych nestála o prezentaci tanečního studia, tak by mě na tento film nikdo nedostal. Hřebejk mě už delší dobu žádným filmem neoslnil, ba naopak. Je pravda, že téma celého filmu je dost náročné a autoři se ho nezhostili zase tak špatně, ale klasicky to bylo přehnané a nereálné. Jsem zvědavá na vlnu rozvodů, která nastane u páru pokoušejících se napodobit Svatou čtveřici,“ zhodnotila film Hana Braunová.

Vyhrávaly se volňásky na taneční lekceMonika a Renata z KredanceVýherkyně si odnáší kosmetické taštičkyMonika Lampedecchia zatančila letní tanec, který letos frčí na italských plážíchMarkéta Málková, jedna ze zakladatelek KredanceCeny byly jako vždy velmi zajímavéRenata Šťastná zatančila nádherné flamencoO zábavu se postaraly členky tanečního studia KredanceDivaček se v tento dusný den sešlo poměrně dost

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísníPravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Dnes, 15:02Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě...

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdneVeterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Dnes, 14:19Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy...

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především mužeElektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Dnes, 11:42Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o