Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Nadšené děti si v Mraveništi hrají i na pilné včelky

pondělí, 12. května 2014, 12:31

Nákupní zónu na českobudějovické Lannově třídě zpestřuje od začátku května zajímavá atrakce. Mraveniště Vladimíra Větrovského, které najdete v Objeváriu, sklízí úspěchy nejenom u dětí, ale i u rodičů, kteří mají čas si v klidu vypít kávu a popovídat si.

Již při vstupu do Mraveniště se musí každý usmívat. Místo ač strohé, jelikož se jedná o prostory bývalého obchodu s oblečením, působí nyní po oživení barevnými plastikami a obrazy akademického malíře Vladimíra Větrovského vesele a hravě.

Denně mraveniště a včelí království navštíví kolem sto padesáti dětí. Tuto zábavnou interaktivní výstavu vyhledávají také školní zařízení a jiné instituce. Pro děti je to hra, ale zároveň se i přiučí různým věcem ze života hmyzu.

„Děti sami brzy přijdou na to, co všechno zde mohou dělat. Stěhují vajíčka z komůrky do komůrky, stejně jako to dělají mravenci,“ prozradila slečna Petráňová, která dohlížela na děti a pořádek v Mraveništi, které je celé postavené z kartonů a jiných recyklovatelných materiálů. Místa uvnitř oživují nejenom zajímavé malby, ale i vtipná projekce a osvětlení.

Budějckou Drbnu nejvíce pobavil pohled na malou holčičku, která byla převlečena do kostýmu včelky a díky tomu se perfektně vžila do své role. Běžela ke své mamince a bzučela, co jí síly stačily.

Děti si celou výstavu náramně užívají a při pohledu na jejich rozzářené šťastné obličeje si každý musí říct, že je to nejenom fantastický nápad Vladimíra Větrovského, ale i perfektní myšlenka Objevária, které zajistilo zprostředkování tohoto úžasného místa pro děti.

ČTĚTE TAKÉ: V nákupní zóně na Lannovce roste Mraveniště

Domeček královny, kam se nedá jít, pouze se dá hýbat s jejími vajíčky

Mraveniště Vladimíra Větrovského v Objeváriu

pondělí, 12. května 2014, 12:25

Odkrytá konstrukce slouží jako prolézačkaKomůrka, kde se líhnou vajíčkaDěti si mohou zdrarma zapůjčit kostýmyDěti si mohou odpočinout u kresleníVe včelím království je možné hrát i divadloNa královnu je možné se jen podívatI dospělí se mohou podívat dovnitř a užít si báječnou atmosféruDěti si tu podle libosti dovádějíZ mraveniště je možné se dostat několika otvory

O čem píše Drbna.cz

Česká pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaciČeská pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaci

Česká pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaci

Dnes, 18:09Česká pošta potřebuje podle premiéra Andreje Babiše (ANO) restrukturalizaci, kterou by měli...

Policie vyšetřuje poslankyni Maříkovou kvůli výrokům o migrantechPolicie vyšetřuje poslankyni Maříkovou kvůli výrokům o migrantech

Policie vyšetřuje poslankyni Maříkovou kvůli výrokům o migrantech

Dnes, 18:02Policisté vyšetřují poslankyni SPD z Karlovarského kraje Karlu Maříkovou kvůli jejím výrokům o...

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun rybKvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

sobota, 17. srpna 2019, 20:16Ve dvou pražských rybnících ve Vinoři se vyskytla kapří herpes viróza. Rybáři tak museli utratit na...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o