Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Nadšené publikum aplaudovalo bubeníkům ve stoje

pondělí, 18. března 2013, 09:08

Páteční večer v DK Metropol patřil vystoupení japonských bubeníků Yamato, kteří Budějčákům představili zbrusu nový program připravený speciálně k dvaceti letům jejich existence. Kdo čekal úchvatnou podívanou, musel být spokojený. Zážitek to byl opravdu neskutečný!

Již v šest hodin večer, tedy dvě hodiny před začátkem představení, se z Metropolu ozývaly zvuky bubnů. Sál se začal plnit před půl osmou - a nakonec bylo téměř vyprodáno, přišlo kolem šesti stovek lidí. Budějčáci si nechtěli nechat ujít jedinečnou show, kterou k nám do jižních Čech přivezli mladí Japonci.

Od začátku až do konce vystoupení jelo šest bubeníků i tři bubenice takzvaně na plný plyn. Diváci se jejich umem a rytmem nechali strhnout natolik, že křičeli radostí. Na pódiu se nejenom hrálo na všemožné bubny, ale i na další hudební nástroje.

Tento opravdu nevšední zážitek umocnilo divadelní představení, které publikum bavilo tak, až se sál otřásal smíchem. Ke konci byli diváci zapojeni do hry pokřiky a tleskáním. Nenašel se v sále snad nikdo, koho by energická hra nestrhla.

„Nečekala jsem, že se dá na koncertě i takhle pobavit. Nemůžu ani vyjádřit své pocity. Bylo to opravdu neuvěřitelné, co někdo dokáže. Kolik energie v sobě ti drobní Japonci skrývají...“ konstatovala jedna z divaček Zdena Kárová.

Aplaus nebral konce, všichni v hledišti dokonce povstali. Yamato tak museli přidávat další dvě písně, do kterých opět zapojili publikum. „Mám ruce jako plácačky na mouchy, ale nešlo nespolupracovat,“ smála se po koncertě Hana Baudyšová.

Aplaus nebral konce

Japonští bubeníci Yamato v DK Metropol

pondělí, 18. března 2013, 09:00

Bubeníci museli na popud diváků přidávat další písněDivadelní sál Metropolu byl téměř vyprodánSkupinu šesti mužů doplňovaly i tři ženy

O čem píše Drbna.cz

Dětské fixy: Každé třetí propadly kvůli nežádoucím látkámDětské fixy: Každé třetí propadly kvůli nežádoucím látkám

Dětské fixy: Každé třetí propadly kvůli nežádoucím látkám

Dnes, 15:42Zatímco děti mívají z malování fixy čirou radost, rodiče často děsí, z jakých povrchů bude potřeba...

VIDEO: Česká policie pomáhá už devátým rokem v Bosně a HercegoviněVIDEO: Česká policie pomáhá už devátým rokem v Bosně a Hercegovině

VIDEO: Česká policie pomáhá už devátým rokem v Bosně a Hercegovině

Dnes, 14:14Policejní potápěči devátým rokem pomáhají při obnově Bosny a Hercegoviny. Díky jejich vysoké...

FOTO: Okupanti u viaduktu mířili na lidi samopaly, psala před jedenapadesáti lety Jihočeská PravdaFOTO: Okupanti u viaduktu mířili na lidi samopaly, psala před jedenapadesáti lety Jihočeská Pravda

FOTO: Okupanti u viaduktu mířili na lidi samopaly, psala před jedenapadesáti lety Jihočeská Pravda

Dnes, 13:52Sovětské tanky v ulicích Českých Budějovic, vojáci Německé demokratické republiky a strach na...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o