Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Našlapané náměstí sledovalo tradiční přílet anděla

úterý, 6. prosince 2011, 08:20

Pátý prosinec je pro někoho dnem jako každým jiným, pro většinu ostatních zase dnem, kdy k nám přichází trojice svatý Mikuláš, čert a anděl. Deset tisíc lidí, fronty před stánky s punčem a jídlem, vůně pečených kaštanů a pyrotechniky. To byl letošní přílet anděla na českobudějovické Náměstí Přemysla Otakara II.

Lidé sem začali proudit už ve čtyři hodiny a bylo jasné, že při letošním příletu bude stejně hojná účast jako v minulých letech. Od pěti hodin nás bavil Vojta Vít, který moderoval veškerý program až do samotného příletu. Po náměstí zněly písně v podání kapely Spirituál kvintet, Michala Tučného a dalších. Když radniční zvon odbil 17.45, spustil se anděl mezi lidi, rozhazoval flitry a hlavně štěstí, lásku a zdraví.

Poté následovalo andělovo kolečko okolo náměstí a stánky s punčem se postupně zaplnily lidmi. Kdo si chtěl dát hrnek lahodné tekutiny, musel čekat minimálně patnáct minut nejen kvůli frontě, ale také kvůli vypadávající elektřině. Nakonec se všichni dočkali, a i když nebyl sníh, myslím, že si přílet anděla vychutnal každý.

Letos na budějcké adventní náměstí zavítala také slovenská kapela No Name. Držitel pěti cen Grammy a trojnásobný vítěz Českého slavíka v kategorii Slavíci bez hranic to na náměstí rozjel tak, že se lidé mačkali i mimo dohled kamer, fotoaparátů a ostatních přístrojů.

Letošní přílet anděla se zkrátka podařil, za což patří velké díky pořadatelům, městu a také samotným občanům. Zbývá jen otázka: „Jaké pořekadlo si pro nás připravíte příští rok, pane anděli?“

Po náměstí se v pondělí procházel andělAnděl promlouvající k lidemPřílet anděla na Náměstí Přemysla Otakara II.

O čem píše Drbna.cz

VIDEO: Na Sibiři hasiči dál bojují s plameny, většinu však nechávají býtVIDEO: Na Sibiři hasiči dál bojují s plameny, většinu však nechávají být

VIDEO: Na Sibiři hasiči dál bojují s plameny, většinu však nechávají být

Dnes, 14:33Ruští hasiči během posledních čtyřiadvaceti hodin uhasili lesní požáry na ploše téměř 27 tisíc...

ČSSD trvá na Šmardovi, kandidáta na ministra měnit nehodláČSSD trvá na Šmardovi, kandidáta na ministra měnit nehodlá

ČSSD trvá na Šmardovi, kandidáta na ministra měnit nehodlá

Dnes, 14:05Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes vicepremiérovi Janu Hamáčkovi (ČSSD) zopakoval, že stojí o to, aby...

Limit doplatků na léky pro invalidní důchodce bude 500 korunLimit doplatků na léky pro invalidní důchodce bude 500 korun

Limit doplatků na léky pro invalidní důchodce bude 500 korun

Dnes, 13:59Ochranný limit doplatků na léky na recept bude od roku 2020 pro invalidní důchodce 3. stupně 500...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o