Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Budějcká Drbna

Našlapané náměstí sledovalo tradiční přílet anděla

úterý, 6. prosince 2011, 08:20

Pátý prosinec je pro někoho dnem jako každým jiným, pro většinu ostatních zase dnem, kdy k nám přichází trojice svatý Mikuláš, čert a anděl. Deset tisíc lidí, fronty před stánky s punčem a jídlem, vůně pečených kaštanů a pyrotechniky. To byl letošní přílet anděla na českobudějovické Náměstí Přemysla Otakara II.

Lidé sem začali proudit už ve čtyři hodiny a bylo jasné, že při letošním příletu bude stejně hojná účast jako v minulých letech. Od pěti hodin nás bavil Vojta Vít, který moderoval veškerý program až do samotného příletu. Po náměstí zněly písně v podání kapely Spirituál kvintet, Michala Tučného a dalších. Když radniční zvon odbil 17.45, spustil se anděl mezi lidi, rozhazoval flitry a hlavně štěstí, lásku a zdraví.

Poté následovalo andělovo kolečko okolo náměstí a stánky s punčem se postupně zaplnily lidmi. Kdo si chtěl dát hrnek lahodné tekutiny, musel čekat minimálně patnáct minut nejen kvůli frontě, ale také kvůli vypadávající elektřině. Nakonec se všichni dočkali, a i když nebyl sníh, myslím, že si přílet anděla vychutnal každý.

Letos na budějcké adventní náměstí zavítala také slovenská kapela No Name. Držitel pěti cen Grammy a trojnásobný vítěz Českého slavíka v kategorii Slavíci bez hranic to na náměstí rozjel tak, že se lidé mačkali i mimo dohled kamer, fotoaparátů a ostatních přístrojů.

Letošní přílet anděla se zkrátka podařil, za což patří velké díky pořadatelům, městu a také samotným občanům. Zbývá jen otázka: „Jaké pořekadlo si pro nás připravíte příští rok, pane anděli?“

Napsal Jan Homolka

Po náměstí se v pondělí procházel andělAnděl promlouvající k lidemPřílet anděla na Náměstí Přemysla Otakara II.

Kam dál?

Na budějcké náměstí přiletí andělNa budějcké náměstí přiletí anděl

Na budějcké náměstí přiletí anděl

pondělí, 5. prosince 2011, 12:33Kromě rozsvícení vánočního stromu je přílet anděla na českobudějovické náměstí pravděpodobně druhou...

Světlušku podpořili autogramiádou i volejbalisté JihostrojeSvětlušku podpořili autogramiádou i volejbalisté Jihostroje

Světlušku podpořili autogramiádou i volejbalisté Jihostroje

sobota, 3. prosince 2011, 15:21Jelikož advent je časem připomínájícím blížící se vánoční svátky, během nichž bychom si měli...

Budějcký Dance bar Paradox dnes oslaví své první narozeniny!Budějcký Dance bar Paradox dnes oslaví své první narozeniny!

Budějcký Dance bar Paradox dnes oslaví své první narozeniny!

pátek, 2. prosince 2011, 12:25Dance bar Paradox zve všechny své fanoušky a příznivce na velkolepou narozeninovou párty do klubu,...

© 2011 - 2018 TRIMA CB, s. r. o

Zavřít reklamu

Reklamní sdělení